Děláte jednu z těchto věcí? Jsou to ty největší chyby v péči o pleť, kterých se můžete dopustit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
pece o plet chyby

Zdroj: Shutterstock

Obličej je částí těla, která nás identifikuje a jako první se na ni zaměřujeme. Je tedy třeba se o něj starat a v péči o pleť hraje hlavní roli prevence. Jaké jsou nejčastější a největší chyby ve správné péči o pleť?

1. Žádná péče o pleť

Absence jakékoliv péče se sice nemusí projevit ve dvaceti letech, ale po čtyřicítce už může být nulová péče na první pohled vidět a nedá se dohnat. Ochrana, čištění a hydratace pleti je základ, který by měl dodržovat každý.

2. Neodličujete se

Ucpané póry, pupínky, záněty a jiné nevzhledné útvary jsou právě výsledkem nedostatečného nebo špatného odličování. Pleť potřebuje dýchat, a proto je třeba z ní make-up každý den důkladně odstranit, aby potom mohl nastat přirozený proces obnovy buněk.

3. Nechráníte ji proti slunci

Ačkoliv se zdá, že krém se SPF je nutné používat pouze v létě a pouze tehdy, pokud se vystavujete přímému slunečnímu záření, není to pravda. UV záření totiž prostupuje skrze sklo i zataženou oblohu, a proto je pleť třeba chránit po celý rok.

4. Špatná exfoliace

Používání peelingů a jiných scrubů je sice žádoucí, ale nesmí se to přehánět. Mohli byste si způsobit na pleti drobná poranění, která nejdou na první pohled vidět, ale do budoucna znamenají jen samé problémy.

5. Spoléháte jen na doma vyrobenou kosmetiku

Vlastní výrobky a přírodní složení se sice těší velké oblibě, ale rozhodně nenahradí speciální kosmetické produkty, které byly vyvinuty řadou odborníků zaměřujících se na různé problémy. Citrónová šťáva může pleť zbytečně okyselit a kokosový olej zase ucpává póry.

6. Používáte profesionální kosmetické pomůcky

Ultrazvuková špachtle nebo mikrodermabraze se dnes dají pořídit i na e-shopech. Rozhodně však nepatří do rukou laiků, protože si s nimi přivodí více škody než užitku.

7. Používáte moc aktiv najednou

S aktivními látkami obsaženými v kosmetických produktech je potřeba postupovat pomalu a opatrně. Pokud jich vyzkoušíte více najednou, můžete si naopak přivodit tvorbu pupínků a jiných kožních problémů. Aktivní látky zkoušejte postupně a zjistěte, které vám sedí.

8. Často navštěvujete solárium

UV záření je škodlivé a při jedné návštěvě solária jej dostanete mnohem větší zásah, než když se opalujete někde u vody. Vědomě si tak způsobujete stárnutí pleti a zvyšujete riziko vzniku rakoviny. S tím souvisí i mýtus, že na soláriu doplníte vitamin D.

9. Nedostatek informací

Internet je dnes plný zaručených rad a doporučení, jak o pleť pečovat. Ne všechny museí být správné a je třeba si informace ověřovat a nevěřit jen jednomu subjektivnímu názoru.

10. Anti-age produkty začleníte pozdě

Jak už byl řečeno, v péči o pleť hraje hlavní roli prevence neboli předcházení vzniku známek stárnutí pleti. Pokud zkrátka potřebujete krém proti vráskám dříve, než je věková hranice uvedená na jeho obalu, nebojte se ho použít.

Zdroj: Skincare s Karol
Autor: Karolína Ondrušková

Související články