Není zadek jako zadek. Typ vašeho pozadí o vás mnohé prozradí

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení
Zadky

Zdroj: Shutterstock

Naše pozadí je nejen sedací částí těla, díky které si užíváme odpočinku s nohama na podnožce, ale také láká pohledy mnoha lidí v našem okolí. Nejen muži se dívají ženám na zadek, funguje to i opačně. A někdy soudíme člověka podle pozadí, aniž bychom si to vůbec uvědomili.

Ale není to jenom o tom, zda má někdo zadek velký, nebo malý. Možná se to nezdá, ale každý zadek je trochu jiný a dohromady existuje 5 různých tvarů, které se od sebe výrazně liší.

Říkáte si, že svůj zadek znáte a není nic, co by vás na něm překvapilo? A věděli jste, který z následujících druhů je právě ten váš? Přesvědčíme vás o tom, že není zadek jako zadek.

Hranatý zadek

Hranatý zadek se pozná tak, že čára od kyčelní kosti je rovnoběžná s vnějším stehnem. V takovém případě pravděpodobně nebude vaším stylem typicky ženské oblečení, protože vám bude neustále padat.

Kalhotky s nohavičkou a tanga jsou v takovém případě dokonalou volbou spodního prádla, kalhoty do pasu vyměňte za bokovky, které vám, na rozdíl od mnoha jiných žen, budou dokonale sedět.

Zadek hranaty

Zdroj: Shutterstock

Zadek do V

„Pokud se linie mezi vaší pánví a boky ohýbá dovnitř, váš zadek získává zezadu tvar V,“ říká podle Cosmopolitanu doktor Schulman. Dodává, že tento tvar zadku je běžný u žen s širokými rameny a velmi úzkými boky.

V takovém případě se držte spíše kalhotek bez vysoko vystřižených otvorů. Vaše pozadí bude působit lépe v kontrastu spíše s širšími nohavicemi, takže i když si myslíte, že úzké kalhoty jsou módní, věřte, že vám příliš nepadnou.

Zadek do v

Zdroj: Shutterstock

Zadek do A

Zadek do A je přesným opakem toho, který je do V. Obvykle ho mívají ženy, jejichž postava je ve tvaru hrušky. Podle dotazníků a výzkumů je tento tvar zadku pro muže na ženách nejpřitažlivější.

Protože zadky ve tvaru písmene A mají tendenci vycházet z plnějších stehen, nejpohodlnější styl spodního prádla pro vás představují kalhotky vysokého střihu s většími otvory pro nohy, abyste zabránily pocení a nepříjemné vyrážce.

Zadek do a

Zdroj: Shutterstock

Kulatý zadek

Kim Kardashian, Queen Bey a JLo. To jsou celebrity, na kterých jste pravděpodobně tenhle typ pozadí viděly. Mnoho žen se snaží takového zadku dokonce docílit posilováním.

Upnuté kalhoty takový zadek mohou jedině zvýraznit, je tedy na vás, zda jste na něj spíše pyšné a chcete ho ukazovat, nebo ho spíše skryjete něčím volnějším. Obvykle se ženy s takovým pozadím rády chlubí tím, co jim příroda nadělila.

Zadek kulaty

Zdroj: Shutterstock

Zadek ve tvaru obráceného srdce

Ženy s tímto tvarem zadku mají obvykle také kulaté boky a zároveň i trochu širší stehna. Jde tedy o zadek typicky ženské postavy, ale vyskytuje se spíše u baculatějších žen.

Někdy může takový typ zadku působit trochu povisle, proto je vhodné zvolit pevné spodní prádlo, ideálně kalhotky s nohavičkami, které ho zvýrazní. Úzké nohavice k takové postavě dokonale sednou.

Zadek srdce

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: cosmopolitan.com,dailymail.co.uk, betterbuttchallenge.com
Autor: Shani Maiová

Související články