Nejlepší způsob, jak pečovat o chodidla

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Pece o chodidla

Zdroj: Shutterstock

Blíží se léto a teplé počasí znamená také výměnu bot. Na řadu tak přicházejí žabky, sandálky a pantofle, které neúprosně odhalí, jak jste o své nohy přes zimu pečovali. Jak dosáhnout krásných hladkých chodidel?

V zimě jsou naše chodidla v bavlnce, a to doslova. Schované v ponožkách a obuvi jsou chráněny před nepříznivými vlivy okolí, ale přes léto dostanou pěkně zabrat.

Naložte nohy do lázně

Pedikérky budou mít momentálně napilno a sehnat volný termín bude doslova nadlidský výkon. S přebytečnou kůží si ale můžete hravě poradit také doma.

Péče o chodidla by se rozhodně neměla zanedbávat, jelikož popraskaná kůže je lákadlem pro různé bakterie, které mohou napáchat ještě více škody.

Začněte horkou koupelí, která vaše chodidla změkčí a uvolní všechny odumřelé buňky. Teplá voda způsobí nabobtnání kůže, což usnadňuje prosáknutí olejů a krémů do buněk.

Pomozte si solí nebo octem

Ideální teplota vody pro takovou lázeň je kolem sedmatřiceti stupňů. Můžete do ní přidat mořskou sůl nebo pár kapek esenciálních olejů. Deset až patnáct minut v takové vodě bude chodidlům stačit.

Výborným pomocníkem je také jablečný ocet. Obsahuje totiž sloučeniny, které zrychlují buněčný obrat a tím uvolňují odumřelé buňky. Chodidla jsou pak více hydratovaná.

Po této koupeli budou vaše chodidla dostatečně měkká na to, abyste mohli začít odstraňovat přebytečnou kůži pomocí brusného nástroje, jako je pemza.

Některé lékařské studie ale navrhují také použití kamene ve sprše a na dvě až tři minuty s ním třít chodila, ale jen tak, aby tření nezpůsobovalo bolest.

Pravidelnost jako klíč k úspěchu

Jakmile se zbavíte přebytečné kůže, je třeba nohy namazat krémem, který je určen přímo na péči o chodidla. Dobrou volbou je také maska na nohy.

Ačkoliv vám takovéto domácí procedury přijdou zdlouhavé, pokud chcete mít krásné hladké nohy, je třeba opakovat dle potřeby a tvrdnutí kůže.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články