Jednoduché účesy, které zvládnete za pár minut

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
žena, účes

Zdroj: Shutterstock

Taky vás už nudí nosit stále stejný účes a nechce se vám v ranním spěchu vymýšlet nic nového? Stačí si osvojit pár jednoduchých fíglů, pomocí kterých i z obyčejného culíku nebo drdolu vytvoříte něco nevšedního.

Pokud se řadíte mezi chorobné odkladače budíku, určitě se také po ránu nestíháte nasnídat a strávit před zrcadlem více než deset minut. I v tomto čase se ale dá z vlasů vytvořit něco originálního a neotřelého.

Klasikou nic nezkazíte

Ačkoliv se některé účesy mohou zdát velmi složité, většinou je opak pravdou a stačí jen pár fíglů, které z vás okamžitě udělají dokonale upravenou ženu.

Klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte, je vysoký hladký drdol. Stačí si pouze vyčesat vlasy do vysokého culíku a při posledním provlékání vlasů nechte konce jen tak viset. Poté už stačí vyčuhující konečky omotat kolem drdolu a upevnit sponkami.

Pokud máte rádi ležérní styl, můžete si vytvořit nedbalý drdol pouze pomocí jedné gumičky. Zamotejte vlasy do drdolu, který pak zafixujete gumičkou a pro podtržení ležérnosti stačí povytáhnout pár pramínků.

Upgradujte obyčejný culík

I obyčejný culík se dá vylepšit. Stačí například zvolit látkovou gumičku v barvě svého outfitu, nebo naopak gumičku skryjte tím, že si z jednoho pramenu upletete copánek, kterým culík omotáte.

Oblíbené jsou také jednobarevné stužky, kterými zvýrazníte účes, ale také doladíte svůj outfit. Stačí jen klasický vysoký culík kolem gumičky omotat stužkou zavázanou do mašle.

Skvělým způsobem, jak ozvláštnit obyčejný culík, je také zapletení vlasů do copu z klasických tří pramenů, který lze opět vylepšit pomocí barevné gumičky.

I rozpuštěné vlasy mohou vypadat jinak

Aby byl obyčejný nízký zapletený cop nevšední, nemusíte trávit před zrcadlem hodiny, stačí si ho zaplést na stranu a hned je z něj hravá záležitost.

Pokud raději nosíte vlasy rozpuštěné, zkuste si vytvořit korunku z copánků. Stačí si nad každým uchem z pramene vlasů zaplést copánek a ten poté pomocí sponky upevnit za druhým uchem tak, aby vytvořil korunku.

Najít si v ranní rutině minutku navíc pro vytvoření účesu se může zdát jako nadlidský výkon, ale jak sami vidíte, někdy stačí jen vyměnit gumičku nebo použít o dvě sponky víc.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články