Milujete kávu? Neváhejte a vyrobte si kávový peeling v pohodlí domova

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Kavovy peeling

Zdroj: Shutterstock

Máte rádi kávu? Pak si určitě oblíbíte i peeling, který si můžete jednoduše vyrobit v pohodlí domova. V tomto článku vám prozradíme, jaké účinky dodá kávový peeling vašemu tělu. Jeho výroba je doopravdy jednoduchá.

Aromatická kávová zrna přicházejí nejen s nabuzujícími schopnostmi, což z kávy činí jeden z nejoblíbenějších nápojů po celém světě, ale je také skvělým pomocníkem při péči o pleť. Vyzkoušejte sami a uvidíte.

Peeling pro krásnou pokožku

Kávové peelingy jsou velmi populární nejen v poslední době. Podíváte-li se na některé ze starodávných kosmetických prostředků, běžně se setkáte s kávou, která se používá při výrobě omlazujících peelingů a masek, které pokožce zajistí důkladné čištění a navrátí přirozený lesk.

Vše, co k výrobě potřebuje, je mletá káva, která bude účinně působit na odlupování pokožky stejně jako všechny jiné peelingy.

Můžete jej smíchat s různými přísadami, abyste svůj zážitek vylepšili, a o mnoho lépe tak hýčkali svou pokožku. Mezi přísady, které můžete přidat, patří například kokosový olej, olivový olej nebo šťáva z citronu.

Jako první můžete vyzkoušet recept, který obsahuje pouze pár ingrediencí. Vezměte dvě lžíce mleté kávy a smíchejte ji se stejnými dávkami kokosového nebo olivového oleje.

Dobře peeling promíchejte, abyste získali rovnoměrnou konzistenci. Naneste na obličej a tělo jako peeling a opláchněte teplou vodou.

Kosmetické procedury v pohodlí domova

Dále můžete vyzkoušet peeling, který obsahuje větší množství kyselé šťávy. Vezměte jednu polévkovou lžíci mleté kávy, jednu polévkovou lžíci krystalového cukru a přidejte citronovou šťávu. Postup je pak úplně stejný jako u předchozího peelingu.

Jako poslední skvělý recept můžete vyzkoušet smíchat dvě lžíce mleté kávy s mlékem. Přesně díky tomuto peelingu se budete cítit jako v lázních a ihned po prvním použití uvidíte na své pokožce doopravdy velký rozdíl.

A čím je tedy káva výjimečná? Káva je skvělým zdrojem antioxidantů, vitaminu B3 a kyseliny chlorogenové, která pomáhá snižovat záněty a přehnanou pigmentaci. Dále pak tyto složky bojují proti vyrážkám, jako je akné, zvyšují produkci kolagenu a poskytují efekt rozjasnění pokožky.

Autor: Pavel Světlý

Související články