Máte chuť změnit účes a nemůžete se rozhodnout, který? Poradíme, jaký vám bude slušet

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vlasy sestrih

Zdroj: Shutterstock

Když chce žena změnit život, má změnit účes. Ten ale může změnit, i když hodlá ve svém aktuálním životě setrvat. Dnes je veliká spousta střihů a barev, do kterých můžeme naše kadeře upravit. Jak ale zjistit, který střih nám bude slušet? Udělejte si jednoduchý test a hned budete vědět.

Když jsem řekla svému partnerovi, že chci změnu a mám v plánu se nechat ostříhat na mikádo, protože dlouhé vlasy mě už nudí, nepotkala jsem se zrovna s pochopením.

Pánové mají raději dlouhé hřívy

Pánové zkrátka milují na ženách dlouhé vlasy. Přijdou jim ženské, rádi k nim voní a hladí je, kolikrát za ně i rádi tahají. Navíc jim krátký sestřih na ženě může evokovat ženu, která dává přednost spíše jiným ženám než jim, pánům tvorstva.

Když jsem viděla ten jeho nemile překvapený a nesouhlasný pohled, znovu jsem se nad svým rozhodnutím zamyslela.

Samozřejmě že ve výsledku si udělám se svými vlasy to, co budu chtít já, ale bude mi stát to zklamání člověka, kterého miluji a kterému se chci líbit ze všech nejvíc, za to? Bude mi krátký sestřih vůbec slušet?

Všechno je jenom o úhlech

Udělala jsem si tedy jednoduchý test, na který přišel John Frieda, což je významný a úžasný britský kadeřník. Je to test, který vám zabere chviličku, nepotřebujete k němu nic extra a s přesností na centimetry vám ukáže, jestli je váš tvar obličeje přizpůsoben spíše na dlouhé vlasy, nebo zda si můžete dovolit střih kratší.

Tento trik využívají mnozí vlasoví stylisté, aby věděli, jaký střih se bude dotyčné dámě hodit, a mohli jim tak poradit a vytvořit přesně to, co jim bude slušet nejvíce. To je přece zásadní věc, kterou musí správný kadeřník umět.

Všechno je to jenom o úhlech. John studoval obličeje a zjistil, že úhel spodní čelisti dokáže určit, komu sluší krátké, a komu naopak dlouhé vlasy.

Pravidlo pěti a půl centimetru

Na tento jednoduchý test vám postačí tužka a pravítko. Tužku si přiložte k nejspodnějšímu bodu brady, a to horizontálně. Pravítko si přiložte ke spodní části ucha směrem dolů vertikálně.

Bod, kde se tyto dva předměty protnou, určí, jaký máte zvolit sestřih, aby vám slušel.

Pokud je tužka na pravítku výš než pět a půl centimetru, můžete si dovolit krátký sestřih. Pokud se nachází níže, měly byste si ponechat dlouhé vlasy a na krátké střihy raději zapomenout.

V mém případě se tužka protnula s pravítkem přesně v bodě pěti a půl centimetru. Dilema mi to tedy sice nevyřešilo, ale hádám, že si mohu dovolit obě varianty.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články