Co udělat pro to, aby vaše vlasy rostly rychleji

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Krasne vlasy

Zdroj: Shutterstock

Dlouhé a zdravé vlasy jsou snem nejedné ženy. Čekání na to, až dorostou do potřebné délky ale může být velmi zdlouhavé. Jak růst vlasů správně podpořit?

Aby vlasy správně rostly, je důležité mít zdravou pokožku hlavy. Právě ta je totiž rodištěm vlasů a z ní budou pomocí vlasových kořínků získávat živiny. Odumřelé kožní buňky, maz, pot a bakterie se na pokožce hlavy hromadí a můžou způsobit zánět.

Základem je zdravá pokožka

O pokožce hlavy je třeba uvažovat jako o záhonu pro rostlinky. Ty taky neporostou, pokud nebudou mít výživnou půdu.

Dopřejte pokožce správnou péči v podobě správných přípravků a čas od času ji promasírujte. Krouživými pohyby stimulujete krevní oběh a zvýšíte transport živin ke kořínkům.

Nemusíte se příliš bát tepelných úprav. Rozhodně není dobré vlasy zatěžovat teplem každý den, ale jednou za čas klidně můžete použít fén nebo kulmu. S ochranou vlasů vám můžou pomoci prostředky chránící před teplem.

Investujte do správné vlasové kosmetiky

Někdy je dokonce lepší vlasy vyfénovat, protože v mokru se tvoří bakterie a vaše pokožka by tak mohla zbytečně utrpět.
Investice do správných vlasových přípravků se rozhodně vyplatí. Nejde totiž jen o ochranu před teplem, ale také o správnou vlasovou očistu.

Šampon i kondicionér jsou pro vlasy a jejich růst potřeba. S šamponem to nepřehánějte a rozhodně s ním pokožku hlavy nedrhněte. Kondicionér působí jako hloubková péče, po jeho použití vlasy vypadají zdravější na pohled a jsou mnohem hedvábnější na dotek.

Životní styl také hraje roli

Zdravá strava a dostatečný pitný režim jsou i pro růst vlasů velmi důležité. Do svého jídelníčku zařaďte oříšky, slunečnicová semínka, ryby, avokádo a potraviny s dostatkem vitamínu C.

Růst vlasů perfektně podpoří také různé výživové doplňky. Na trhu je spousta vitamínů, které opravdu fungují a vlasy po nich rostou jako divé.

Většinou obsahují železo, biotin, vitamín D a B12. Když máte těchto látek nedostatek, mohly by vám vlasy začít vypadávat.

Nezapomeňte, že důležité je vlasy také pravidelně zastřihávat. Ačkoliv to může působit paradoxně, když chcete dosáhnout dlouhé hřívy, právě odumřelé konečky vlasů je zbytečně zatěžují a vlasy pak rostou pomaleji.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články