Manikúra na léto: jaké nehty budou letos in?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Trendy nehty

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že upravené nehty a ruce jsou vizitkou každé ženy, a měla by proto na vzhled svých rukou a nohou dbát. I této oblasti vládnou různé trendy, které se každý rok mění. Jaké barvy a styly jsou v kurzu právě letos?

Trendem, který nevyjde z módy nikdy, je přirozenost, a to také v případě manikúry. Upravené nehty v tlumených a přirozených barvách jsou základem, od kterého se odpíchnout.

Přirozenost a francouzská manikúra nevyjdou z módy nikdy

Nadčasovou úpravou nehtů je klasická francouzská manikúra. Asi není třeba ji příliš představovat, protože se na výsluní drží už dlouhá léta.

Letos ale přichází menší upgrade v podobě různé tloušťky a barvy proužků. Mohou být tenčí a metalické nebo hrubší a barevnější. Nejen že vypadají dost efektně, ale také opticky prodlužují prsty.

Jestli vás proužky nudí, můžete si na nehty udělat tečky a také budete in. Fantazii se letos meze nekladou a na nehty si tak můžete nechat aplikovat i logo vaší oblíbené značky.

Svěží barvy jsou v kurzu

Barvou, která je stále v kurzu, jsou odstíny hnědé. Oblíbenou nude barvu, která se hodí ke všemu, letos nahradí tmavší hnědá. Sice může na první pohled působit dost obyčejně, ale na nehtech vypadá naprosto skvěle.

Top barvami, které letošnímu roku vládnou, jsou žlutá a šedá. V kombinaci vypadají naprosto skvěle a působí rozhodně svěže. Navíc si vyberou jak milovnice odvážnějších odstínů, tak ty, které se raději drží při zemi.

Ke slovu se letos hlásí také zelená barva, a to nejen na nehtech, ale také v módě všeobecně. Pro odvážné je navíc dobrou zprávou, že je letos trendem mít každý prst nalakovaný jinou barvou.

Péče o ruce jako základ

Základem pro krásnou manikúru jsou ale především zdravé nehty a jejich okolí. I tady platí, že nic není zadarmo a pokožku rukou i nohou je třeba náležitě pečovat.

Pokud se pravidelně nesvěřujete do rukou odborníků, bude stačit i domácí péče zahrnující pravidelné stříhání a pilování nehtů společně s každodenní hydratací pokožky.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články