Je pro vás péče o pleť velkou neznámou? Chcete-li být krásné, měly byste vědět, jak s ní začít

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pece plet krasa

Zdroj: Shutterstock

Péče o pleť by měla být samozřejmostí pro každou ženu či dívku, která dbá o svůj zevnějšek, chce si co nejdéle udržet mladistvý vzhled a vypadat upraveně. Nenechte se zmást, jen arzenál kvalitní (a kolikrát pořádně drahé) kosmetiky k úspěchu nestačí. Chce to mnohem více.

Možná patříte k ženám, které péči o pleť tolik pozornosti nevěnují, ale chtěly byste to změnit. A můžete! Vypěstovat si zdravou rutinu péče o pleť můžete kdykoli, klidně právě teď. A to i bez předchozích zkušeností.

S péčí o pleť můžete začít kdykoli

Pleť je naše vizitka. Pokud se o ni staráme, odvděčí se nám tím, že vypadáme mladistvě, pokožka v obličeji má zdravou barvu, působíme upraveně a spokojeně.

Pro to je ale potřeba něco udělat. Jinými slovy, musíte o svou pleť pečovat. Že jste to do této chvíle nedělali? Nevadí. Začít totiž můžete kdykoli.

8 tipů, jak se začít starat o pleť

Vytvořte si svoji vlastní rutinu, kterou budete dodržovat nejen proto, že byste snad museli, ale jednoduše proto, že prostě chcete.

Máme pro vás osmičku základních tipů, jak s péčí o pleť začít. Uvidíte, že s nimi to hravě zvládnete i vy. A snadněji, než si možná v tuto chvíli myslíte!

Poznejte svůj typ pleti

Nejdříve je potřeba zjistit, jaký typ pleti máte. Je jich totiž hned několik a každý z nich si vyžaduje trochu jinou péči.

Je vaše pleť mastná? Nebo naopak suchá, plná šupinek? Nebo je vaše pleť smíšená? Jakmile budete vědět, jakou pleť máte, bude pro vás jednodušší se o ni starat.

Bez opalovacího krému ani ránu

Používat opalovací krém v létě je pro většinu z nás samozřejmost, ale i jindy během roku? To už tolik ne. Sluníčko, byť je zdrojem tepla a dobré nálady, dokáže napáchat nemalé škody. Proto na použití opalovacího krému nezapomínejte ani na jaře nebo v zimě.

Dodržujte pitný režim

Někdy stačí tak málo, jako třeba dodržovat pitný režim, aby byla vaše pleť spokojenější, hydratovaná a celkově krásná a spokojená.

Při mytí buďte jemné a myslete na svůj jídelníček

Myslíte si, že čím více budete při mytí na pokožku v obličeji tlačit, tím lépe ji vyčistíte? Kdepak. Pamatujte, že pokožka v obličeji je jemná a vyžaduje jemné zacházení.

Zamyslet byste se měli také nad svým jídelníčkem. Ne nadarmo se totiž říká, že jste to, co jíte. Pokud chcete mít krásnou pleť, zajistěte, aby vaše strava byla bohatá na antioxidanty.

Hydratujte, cvičte a dobře spěte

Hydratovat je potřeba nejen zevnitř pomocí pitného režimu, ale také zvnějšku, a to pomocí hydratačních krémů.

I cvičení má pozitivní vliv na krásu pleti, nemluvě o přínosu pro celé tělo a zdraví jako takové. Najděte pro sebe takový druh pohybu, který vás bude bavit, a nevyhýbejte se mu.

V neposlední řadě může kvalitu a vzhled pleti ovlivnit také spánek. Na tom se rozhodně nešiďte, spěte co nejvíce a dbejte nejen na množství, ale také na kvalitu spánku.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články