Jaké líčení zvolit, pokud máte šedé vlasy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
starsi zena

Zdroj: Shutterstock

Ať se líčíte v jakémkoliv věku, vždy je třeba brát v potaz podtón pleti a také barvu vlasů. Obojí by mělo jít ruku v ruce s výběrem správného make-upu. Jak ale na líčení u zralých dam, jejichž vlasy zdobí šediny?

I když v posledních letech převládá spíše přirozený nebo žádný make-up, i u velmi jemného a decentního líčení je třeba myslet na barvu našich vlasů a vše sladit.

Nic se nemá přehánět

S šedivými vlasy se většinou potýkají až dámy v letech. V té době je pro ně make-up buď zbytečností, anebo nutností. Za vrásky se totiž stydí, nebo je naopak hrdě nosí. Tak jako u všeho ale i tady platí, že existuje zlatá střední cesta.

Husté a silné líčení působí jako maska, a naopak stáří ještě zvýrazní. Make-upem ale máme zvýraznit to, co na sobě máme rády, a ženy v letech už by v tomhle měly mít jasno.

Na trhu je dnes široká škála make-upů, které se hodí pro různé typy pleti. Ani starší dámy by ho neměly vynechávat, protože minimálně tvoří bariéru proti nečistotám.

Žádné křiklavé barvy

K šedivým vlasům je velmi jednoduché doladit oční stíny, protože s nimi jdou opravdu všechny barvy. Černé tmavé linky už nejsou nutností, postačí jednoduché kouřové líčení.

Je ale dobré vyhnout se příliš křiklavým barvám. Ty by měly starší dámy přenechat spíše mladším ročníkům a volit spíše přirozenější barvy jako odstíny šedé nebo hnědé.

Jestliže žena zvolí výrazné líčení pro oči, měla by ubrat u rtů. To stejné platí i naopak. Pokud ráda nosí rudou rtěnku, není třeba se pouštět do zvýraznění očí.

Přirozenost v hlavní roli

V úpravě obočí už dávno odzvonilo tenkým a ostře rýsovaným čárkám. Lepší je vsadit na přirozenost. Pokud ve vyšším věku obočí postrádáte, je lepší ho dokreslit co nejpřirozeněji.

Šedivé vlasy mohou se světlou pletí působit tak trochu fádně. Zázraky však dokáže lehký ruměnec, který tvář oživí.
Rozhodně není třeba se líčení bát ani ho zbytečně přeceňovat. Vrásky jsou krásné a ukazují léta zkušeností. Nezapomeňte líčení vždy podtrhnout svým úsměvem.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články