Jak si vytvořit pokládané vlny? Natrénujte tento účes, abyste mohla po rozvolnění zazářit hned na první společenské akci

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Zena vlny

Zdroj: Shutterstock

Připravit se na večírek, kde chcete zazářit bez zásahu odborníka, může být komplikované, ale s trochou zručnosti si s účesem můžete poradit i sami doma. Zkuste pokládané vlny.

Tento účes byl velmi populární v minulosti, a to zejména v období dvacátých let minulého století. Krátké mikádo s typickými pokládanými vlnami zdobilo nejednu ženu.

V té době ženy ještě zdaleka neměly tolik různých vlasových pomocníků, jako máme my dnes, a také si tento účes dokázaly vykouzlit samy.

Jak na to?

Potřebovat budete lak na vlasy, tužidlo, obyčejný, velmi tenký hřeben pro vytvoření přesných vln, fén nebo kulmu a skřipce, kterými budete jednotlivé vlny fixovat.

Do umytých vlasů vpracujte tužidlo, důkladně je pročešte a vytvořte si pěšinku na jedné straně. Oddělte si pramen zhruba pět centimetrů široký a zbytek vlasů si sepněte do culíku.

S tvorbou pokládané vlny začněte zhruba na úrovni obočí. Tam, kde by měla vzniknout první vlna, umístěte skřipec.

Procvičíte si i abecedu

Poté vlasy tlačte co nejvíce nahoru do tvaru písmene C. K zajištění dalšího záhybu vlny opět použijte skřipec.

Dále pokračujte v natáčení vlasů zpět směrem k obličeji a z písmene C se najednou vytvoří písmeno S. Celý proces opakujte a opět vytvářejte vlny ve tvaru písmene S.

Jakmile máte vytvořeny vlny v přední části hlavy po obou stranách, zbytek vlasů navlňte kulmou a dotvořte tak skvělý večerní účes. Zafixujte ho důkladně pomocí laku a poté odstraňte skřipce.

Rozpuštěné nebo v drdolu

Pokud nechcete mít vlasy rozpuštěné, můžete je vzadu sepnout do jednoduchého nízko posazeného drdolu, který byl ve dvacátých a třicátých letech stejně populární jako mikádo.

S tímto účesem rozhodně budete na každém večírku nepřehlédnutelná, a navíc vás nebudou trápit pramínky poletujících vlasů všude dokola.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články