Jak si správně oholit nohy a na co si dát pozor

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Holeni nohou

Zdroj: Shutterstock

Holení nohou k nám ženám už tak nějak patří. S blížícím se teplým ročním obdobím a nošením sukní, šatů nebo kraťasů přichází po dlouhé zimě také tahle nepsaná povinnost. Společnost to od nás žen zkrátka očekává.

Hladce oholené nohy nejenže u žen vypadají logicky mnohem lépe, než kdybychom zůstaly zarostlé tak, jak nás příroda obdařila, ale zároveň jsou i vidinou pohodlí. Kdekdo by řekl, že na holení nohou nic složitého není. Co když vám ale prozradíme, že to možná i vy děláte špatně?

Nic na tom není? Ne tak docela!

Oholit si nohy – pro drtivou většinu žen naprostá samozřejmost. A to nejen během teplejších měsíců v roce, ale prakticky po celý rok.

Na první pohled se zdá, že na oholení nohou se nedá nic pokazit. Jenže pozor – i na tomto zdánlivě primitivním úkolu lze napáchat nejednu chybu.

Dneska vám dáme užitečný návod, jak si správně oholit nohy a na co si dát během tohoto rutinního úkonu pozor. Kdo ví, možná jste až do této chvíle při holení chybovaly i vy!

Nechte nohy zvláčnět v teplé vodě

Nebereme teď v potaz ty chvíle, kdy si ráno před odchodem do práce nutně potřebujete oholit nohy a tlačí vás čas. My se chceme zaměřit na okamžiky, které věnujete sama sobě a kdy si dáváte záležet.

Prvním krokem je nechat nohy zvláčnět. Napusťte si teplou vanu, ponořte se do ní a dopřejte si chvíli, než vezmete do ruky žiletku. Jakmile se kůže namočí, dojde ke změkčení chloupků a ty jdou poté snáze odstranit.

Pracujte jen s čistou a ostrou žiletkou

Při holení je důležité používat vždy čistou a ostrou žiletku. Jasně, i když se jim říká jednorázové a samotný název napovídá, že jsou určené k jednomu použití, jakmile ještě „jakž takž“ holí, máme je na vaně položené třeba měsíc a používáme je opakovaně.

Je to špatně. Žiletka by měla být vždy nová, čistá a ostrá. Holí se s ní daleko jednodušeji a navíc nezpůsobí podráždění pokožky.

Holte se proti směru růstu

Ve snaze dosáhnout naprosto dokonalého oholení, po kterém budou naše nožky perfektně hladké a doslova k zulíbání, se často uchylujeme k tomu, že si chloupky holíme proti jejich růstu.

Tušíte správně, že i tohle je chyba. Chloupky si vždycky holte po směru jejich růstu. Sice nebudete oholené úplně dokonale dohladka, ale předejdete nechtěnému zarůstání chloupků, což je nejen nevzhledné, ale může to být i pěkně bolestivé.

Nohy nezapomeňte namazat

I když budete při holení nohou opatrné a pečlivé, určitému podráždění pokožky se nevyhnete tak jako tak. Proto by po holení nikdy nemělo chybět namazání nohou.

Existují speciální krémy určené přímo na pokožku po holení, ale bohatě vám postačí jakýkoli krém, se kterým nohy namažete.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články