Jak na ranní rutinu v péči o pleť

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pece o plet

Zdroj: Shutterstock

Snad každá žena by si přála mít krásnou pleť bez jakýchkoliv nedostatků. Nic ale není zadarmo a k dosažení bezchybné pleti je potřeba si nastavit správnou péči. Jak o svou pleť pečovat po ránu?

Každá rutina, ať už ta ranní, nebo večerní, by se měla skládat ze tří základních kroků, a to čištění, tonizace a hydratace pleti. Cílem je všechny kroky vyladit tak, aby fungovaly co nejlépe. K tomu je třeba najít ty správné produkty.

Tři hlavní kroky

Abyste mohli pozorovat, jak na vás jednotlivé produkty působí, je třeba je používat delší dobu. Dermatoložka Rachel Nazarian pro NYtimes.com uvedla, že výsledky jsou vidět při důsledném používání alespoň dvakrát denně po dobu šesti týdnů.

Základem všeho je správné čištění. Newyorský dermatolog Carlos Charles pro NYtimes.com uvedl: „Naše pleť přichází do kontaktu s látkami, které znečišťují životní prostředí, a je třeba je jemně odstranit.“

Pleť byste měli čistit dvakrát denně. Ano, čištění je důležité i po ránu, jelikož v noci dochází k regeneraci pleti a je důležité hned po ránu odstranit odumřelé buňky.

Následovat by měla tonizace pleti, která ji zbaví posledních zbytků špíny a čisticích prostředků a zároveň pleť připraví na hydrataci.

Tonikum i sérum jsou nezbytností

„Tonizace je dobrý způsob, jak pleti dodat látky, které v jiných produktech zřejmě nemáte,“ řekla pro NYtimes.com estetička Jordana Mattioli a dodala, že byste ve složení tonika měli hledat kyselinu hyaluronovou, růžovou vodu, vitamíny E a C a také alfa a beta hydrokyseliny.

Dalším důležitým krokem je aplikace séra. Ta jsou dnes velmi oblíbená a umí zmírnit řadu problémů, například vrásky nebo tmavé skvrny.

„I v případě, že nemáte žádný konkrétní problém, je dobré každé ráno na pleť nanést antioxidační sérum, které pleť ochrání před nepříznivými vlivy,“ uvedla Mattioli pro NYtimes.com.

Jedním z posledních kroků by měla být hydratace pleti. Hydratační krém chrání pleť před ztrátou vody a v důležitosti jeho používání se shodují odborníci po celém světe.

Nezapomínejte na ochranu před sluncem

Důležité je rozlišovat denní a noční krém. Ty denní totiž obsahují látky, které vaši pleť chrání před nepříznivými vlivy, jakým může být například sluneční záření. Právě na ochranu pleti před ultrafialovým zářením bychom zejména v létě měli dbát nejvíce.

Naopak noční krémy mají lehčí konzistenci a látky v nich obsažené se zaměřují na opravu poškození pleti. Dermatologové zároveň doporučují používat také oční krém, jelikož kůže v oblasti očí je jemnější a citlivější.

Po hydrataci správným krémem je vaše pleť dostatečně chráněna. Můžete se pustit do nanášení make-upu a vyrazit vstříc novému dni.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články