Jak docílit krásného a hladkého podpaždí

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
Krasne podpazi

Zdroj: Shutterstock

I když to už málem vypadalo, že bude v kurzu opět zarostlé podpaží, zatím se tak nestalo a pořád vítězí to dokonale hladké. Jak na to, aby bylo i po pravidelném holení stále krásné?

Nejen v letních měsících, ale také v zimě byste měli udržovat své podpaží bez chloupků. Vyhnete se tak trapným chvilkám, kdy se například svlečete ve fitku nebo sauně.

Čistě estetická záležitost

Holení však kromě těch estetických nemá žádné další výhody. Ze zdravotního hlediska je tak úplně jedno, zda máte podpaží zarostlé, nebo bez jediného chloupku.

Není to ale jen tak. Po holení totiž může pokožka v podpaží zůstat podrážděná, můžou se objevit suchá místa nebo nevzhledné červené fleky. Jak se jim vyhnout a způsobit své pokožce co nejméně potíží?

Podle průzkumu totiž až třicet procent žen při holení odstraní nejen chloupky, ale i samotnou pokožku. Nejsou to totiž jen čtyři tahy žiletkou, jak si většina z nás myslí, ale až čtrnáct tahů.

Technika a správný nástroj jsou klíčové

Chloupky je nejlepší odstraňovat po sprchování nebo koupání, kdy jsou změklé. Holení na sucho by mělo být naprostým tabu.

Žiletku by měl mít každý svou vlastní a pravidelně ji měnit. Otupená žiletka totiž napáchá více škody než užitku.

K holení použijte pěnu nebo gel. Tahy žiletkou je lepší dělat ve směru růstu chloupků, abyste předešli přílišnému podráždění.

Pokožku po holení chraňte

Snažte se nespěchat a dát si na čas. Ostrá žiletka totiž velmi ráda jemnou kůži pořeže. Nezapomeňte také pořádně propláchnout a vyčistit žiletku, jakmile s holením skončíte.

Těsně po holení se nevystavujte slunečnímu záření. Vyhněte se také používání dráždivých deodorantů a antiperspirantů.

Jestliže i poté, co dodržíte všechny tyto zásady, trpíte na podrážděnou pokožku, je třeba se poradit s dermatologem.

Rozhodně v takovém případě jeho návštěvu neodkládejte.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články