Holíte si ruce? Tady jsou informace, které je dobré si předem nastudovat

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Holeni ruce

Zdroj: Shutterstock

Většina z nás se snaží udržovat své tělo dokonalé na pohled a také kvůli hygieně si některé části těla pravidelně holíme. Jenže zatímco například nohy si holí velká většina z nás, lidé, kteří mají chlupatější ruce, se často zdráhají k holení pokožky na této části těla.

Podle nejnovějších vědeckých průzkumů však holení hustějšího ochlupení může pomáhat předcházet mnoha problémům. Hladká kůže je totiž mnohem hygieničtější, a navíc se při holení kromě chloupků zbavíte i odumřelé kůže.

V roce 2012 celkem 92 procent žen odpovědělo, že si holí chlupy na nohou. O čtyři roky později však procento pokleslo na pouhých 86. To podle lékařů není správné, a to se bavíme pouze o nohách.

Zbavte se staré odumřelé kůže

Holit si ruce je vhodné ideálně vždy po nebo při koupání. Kromě toho, že veškeré chloupky smyjete, vlhké a staré kůže se žiletkou zbavíte mnohem lépe než mycí houbou.

Po dlouhé koupeli bude vaše pokožka jemná jako nikdy předtím. Důležité je ale dodržovat jistá pravidla, aby nedošlo k jejímu podráždění. Vždy použijte pěnu na holení. Mýdla a sprchové gely nikdy nezajistí vaší pokožce tak hladké oholení.

Důležité také je mít kvalitní žiletku, kterou pravidelně obměňujete. Pokud po holení využijete olejíčky nebo krémy na pokožku, vaše tělo vám poděkuje. Celý proces nezabere déle než pár minut, ale výsledek bude stát za to.

Dejte pozor na podráždění

Pokud si holíte jakoukoli část těla, vždy dělejte jemné a pomalé tahy. Nikdy si neholte jedno místo víckrát, protože může docházet k podráždění kůže. Pokud budete mít příliš tupou žiletku, hrozí, že se pořežete.

Ostrá žiletka, speciální olejíčky, pěna na holení a teplá voda. To je ten jediný správný recept na dokonalé oholení. A je jedno, zda si holíte ruce, nohy či podpaží. Výše zmíněná pravidla dodržujte vždy.

Mýtus, kterému většina věří

Důvod, proč si většina žen nechce holit ruce, je ten, že si myslí, že jim potom chlupy porostou rychleji a hustěji. Jak tento mýtus vznikl, není jisté, nicméně podle vědců je to nesmysl.

Dermatoložka Ella Toombs v několika rozhovorech potvrdila, že holení nemá na následující růst chlupů téměř žádný vliv. Chlupy sice po holení zpočátku rostou rychleji, v určité fázi se ale růst zastaví.

„Není možné, aby se jakkoli změnila hustota, tvar nebo barva chlupů, jak si mnoho žen myslí. Pokud si jednou ruce oholíte, narostou vám později chlupy úplně stejné, jaké jste měli dříve,“ říká Toombs.

Dermatoložka dodává, že je samozřejmě na každém, zda si bude své tělo holit, nebo ne. „V dnešní době to není nic, co by bylo společensky nepřijatelné, pokud má žena oholené ruce. Stejně tak většina mužů naopak své tělo holí,“ říkají výzkumy.

Každopádně z lékařského hlediska je pro obě pohlaví lepší si ochlupené části těla pravidelně holit. Hygiena je totiž jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba myslet, abychom chránili své zdraví.

Zdroj: thelist.com, YouTube.com, modnipeklo.cz
Autor: Shani Maiová

Související články