Chcete-li mít zdravé nehty, neměli byste šetřit těmito potravinami

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Nehty jidlo

Zdroj: Shutterstock

Každá žena by chtěla mít krásné, zdravé a dokonale pevné nehty. Ne všechny totiž podlehly trendu v podobě gelových nebo akrylových nehtů, najdou se dokonce tací, kteří umělé nehty odsuzují a přisuzují jim negativní vliv na zdraví.

Možná ani vy netíhnete k umělým nehtům a rády byste měly své přírodní nehty pevné a zdravé. Upravené nehty jsou pro ženy jakousi vizitkou. Určitě nám dáte za pravdu, že pokud podáte ruku člověku, který má ruce zanedbané, neudělá to na vás dobrý dojem.

Krása a zdraví nehtů začíná uvnitř

Nehty upravené a krásné na pohled – to je přesně to, po čem většina z nás touží. Mnoho žen si dává na vzhledu svých nehtů záležet a úprava rukou je pro ně samozřejmost.

Co když vám ale řekneme, že nejen krása, ale především zdraví vašich nehtů začíná uvnitř? A že pokud chcete, aby vaše nehty dobře vypadaly zvenčí, musíte se postarat o to, aby byly zdravé a krásné nejprve uvnitř?

Záleží na tom, co jíte

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Platí to nejen pro zdraví celkově, nebo třeba pro hubnutí, o které se mnoho z nás (často opakovaně) snaží, ale také to platí pro nehty.

Proto vám poradíme, co byste měli zařadit do svého jídelníčku, pokud chcete mít své nehty nejen zdravé, ale také pevné.

Mandle

Milujete mandle? Ať už v jejich syrové podobě, jemně solené, nebo třeba pražené? To je dobře, protože mandle mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Obsahují vysoké množství biotinu. Nesmí se to s nimi ale přehánět, především pak v případě, že si hlídáte linii, protože mandle stejně jako kterékoli jiné ořechy mají vysoký obsah tuku. Ale hrstička denně vám neublíží a vašim nehtům naopak prospěje.

Vajíčka

Vejce jsou známým a vyhledávaným zdrojem kvalitních bílkovin nejen u sportovců, ale i u lidí, kteří se stravují zdravě nebo se snaží zhubnout.

Kromě toho obsahují také vitamín A a neméně prospěšný biotin. Zařaďte proto vajíčka do jídelníčku nejen kvůli nehtům, ale kvůli vašemu zdraví celkově.

Houby

Houbám ne každý přijde na chuť. Je mnoho lidí, kteří sice milují chodit na houby, baví je houby hledat, ale do pusy by je nedali.

Pokud vám houby nevadí, pak je konzumujte v takové podobě, ve které je máte nejraději. Vaše nehty vám poděkují, protože kromě biotinu obsahují také draslík a vitamíny skupiny B.

Další potraviny pro pevné nehty

Mezi další potraviny, které byste měli jíst, pokud chcete mít nehty zdravé, krásné a pevné, patří květák, špenát nebo ryby.

Vyhýbat byste se neměli ani sladkým bramborům neboli batátům. Výbornou surovinou jsou také sýry ve všech podobách.

Zdroj: insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články