Bezbolestná depilace: Vyzkoušejte brazilský vosk a oslňte svou dokonalostí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
depilace voskem

Zdroj: Shutterstock

Začíná jaro, to znamená, že je načase ukázat dokonalé tělo. Ženy začnou nosit šaty a krátké kraťasy a muži se za nimi budou jen ohlížet. K tomu je ale důležité, aby bylo vaše tělo dokonale oholené a hladké.

Před klasickým holením mnoho žen upřednostňuje depilační vosky. Vytrhané chloupky nerostou tak rychle jako ty, které oholíte. Jenže voskové pásky jsou bolestivým způsobem, po kterém nejenže máte strašlivý zážitek, ale někdy také nohy samý bolák.

Brazilský vosk je jedna z nejspolehlivějších a nejméně bolestivých metod, jak zbavit jakoukoli část nechtěného ochlupení. My vám teď poradíme, jak ho správně vybrat a jak postupovat při jeho aplikaci.

Vybírejte tvrdý brazilský vosk

Při koupi vosku je důležité hledět na to, aby na balení bylo výslovně napsáno, že se jedná o brazilský vosk. „Ideálně si kupte vosk tvrdý. Ten vám poskytne větší kontrolu při jeho nanášení,“ říká velvyslankyně značky Nad’s, která se specializuje na výrobu depilačních vosků.

„Vosk je třeba zahřát tak, aby měl zhruba konzistenci studeného medu. Pamatujte na to, že zhruba po deseti minutách bude znovu potřeba ho zahřát, protože poměrně rychle tuhne,“ dodává.

Voskujte přímo po sprchování

Nejideálnější příprava pro voskování těla je těsně po osprchování a důkladném osušení. Tělo ničím nenatírejte ani nijak speciálně nepřipravujte. Potírání alkoholem, které některé firmy doporučují, ve skutečnosti pokožku vysuší.

Pokud právě máte menstruaci a jste v těchto dnech více citlivá na bolest, raději zvažte odložení procesu na jindy. I když se jedná o nejméně bolestivou depilaci, vždy budete něco cítit.

Několik změn pozice

Záleží na tom, kterou část těla voskujete, pravdou ale je, že nikdy si nevystačíte s jednou polohou, ve které vosk nanášíte. Aby byl skutečně všude, je mnohdy potřeba několikrát změnit pozici těla.

Vosk potom strhávejte vždy proti směru růstu chloupků. Tím docílíte toho, že se zbavíte velké většiny z nich a nebude třeba nanášet další vrstvu vosku, která by mohla vaší pokožce po tak rychlé aplikaci ublížit.

Nezapomeňte na podepilační péči

Po depilaci je třeba pokožku zklidnit, aby se na ní neobjevila vyrážka, nebo aby nesvědila a nepálila. Ideální je zbytky vosku odstranit pomocí kokosového oleje, který jemně vmasírujete do kůže.

Pak pomocí kosmetických přípravků určených k podepilační péči tělo namažte, ideální je také použít ledové obklady nebo oleje skladovat v lednici, abyste své pokožce ulevily od jakékoli bolesti.

Jako výsledek za tuto práci vás čeká dokonale hladké tělo, za které se nebudete muset stydět. Výhodou navíc je, že na rozdíl od holení po depilaci vydrží vaše tělo jemné a bez chloupků o něco déle.

Dámy, oblečte si šaty či krátké kraťasy a vyrazte do ulic oslnit všechny svou dokonalostí. Pokud ještě partnera nemáte, snadno si ho najdete. A pokud už jste zadaná, ukažte ostatním, co mohou vaší drahé polovičce závidět.

Autor: Shani Maiová

Související články