5 nejpodivnějších masáží, které můžete ve světě zažít

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Podivne masaze

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás někdy potřebuje zasloužený odpočinek, někdy ale nepomáhá jen ležet v posteli, natáhnout si bolavá záda a doufat, že do zítra se naše tělo vzpamatuje. Proto jsou tu masáže, které si můžeme dopřát nejen v pohodlí domova třeba od našeho partnera, ale také ve speciálních salonech.

Existují masáže různých částí těla, masáže horkými kameny, nebo třeba tantrické masáže, které kromě fyzické úlevy pomohou člověku jistě také psychicky. Pak jsou tu ale ještě speciální procedury, které se provádí v nejrůznějších zemích světa a stojí se na ně dlouhé fronty.

Některé tyto masáže jsou skutečně jen pro odvážné. I tak ale podle mnohých stojí za to si je vyzkoušet, jejich účinky jsou nesporné a do zahraničí za nimi jezdí celá řada lidí z jiných zemí.

Masáž lechtáním

Pro někoho je to možná utrpení, někteří lidé ale skutečně považují lechtání po celém těle za něco, díky čemu se příjemně uvolní a jejich tělo si odpočine. Masáže lechtáním probíhají nejprve prsty, později třeba třásněmi či peříčky.

To vše je masérkou regulováno tak, abyste se cítili dobře, takže pokud někdo nesnese příliš doteků, je šimrání jen natolik jemné, aby na vašem těle zanechalo blahodárné účinky, vy ho přitom ale nemusíte ani cítit.

Sloní masáž

Sloní masáž se provádí ve více zemích světa, nejproslulejší je ale v Thajsku, kde je většina slonů pro toto povolání také cvičena. Zvířata masírují člověka chobotem, někdy dokonce také tím, že si mu jemně stoupnou na záda.

Při tom všem samozřejmě dohlíží na tyhle maséry zkušený personál podniku. Někdy se totiž stane, že se slonovi některý člověk zkrátka nelíbí a rozhodne se udělat masáž trochu ostřejší. Ve většině případů jde ale podle zákazníků o nejlepší masáž, jakou si člověk může dopřát.

Hadí masáž

Při hadí masáži na holé tělo člověka naskládají kvalifikovaní profesionálové nebezpečné krajty. Ty se pak plazí po těle, což má kromě namasírování bolavých svalů působit blahodárně také na psychiku.

Podle odborníků hadí pohyb na lidském těle vytváří něco, co nedokážou ruce žádného maséra. Hadi jsou před začátkem masáže dobře nakrmeni, aby si pak nechtěli pochutnat na vás. Pokud ale cítí, že jste ve stresu, mohou zaútočit.

Šnečí masáž

Šnečí masáž je procedura určená ke zkrášlení obličeje. Na ten vám zaměstnanci kosmetického salonu položí hlemýždě, který se tu bude pět minut plazit. Jeho sliz má blahodárně působit na pleť a vyčistit póry.

Hlemýždi jsou krmeni pouze biopotravinami, každý z nich má vlastní certifikát a používán je pouze jednou denně, protože se prý velmi rychle vyčerpá zásoba jeho slizu. No, je to sice trochu nechutné, ale pro krásu se zkrátka někdy musí trpět.

Kaktusová masáž

Kaktusová masáž probíhá tak, že se podle instrukcí maséra nejprve naučíte jemně hladit ostré bodliny kaktusů, které jsou na první pohled nebezpečné. Pokud se vám nějaká zabodne do těla, jsou na to pracovníci připraveni se speciálními pinzetami.

Pak vám dají na záda velké plátky kaktusů, ze kterých jsou bodliny předem odstraněny. Kaktusy mají z těla dostat nežádoucí látky a ulevit od fyzické bolesti.

Zdroj: TikTok, YouTube, onegreenplanet.org
Autor: Shani Maiová

Související články