Zuzana Paroubková odmítla operaci zad. Psa venčí na invalidním vozíku, Paroubek jí pomáhá

od Markéta Krejčí
   < 1 minuta čtení
Paroubkova Zuzana

Zdroj: Ladislav Křivan / Expres.cz / Profimedia

Exmanželka jednoho z našich minulých premiérů, Zuzana Paroubková, je už několik měsíců upoutána na invalidní vozík. Můžou za to její vleklé zdravotní problémy. Se vším jí pomáhá právě Jiří Paroubek, i po rozchodu totiž spolu mají dobré vztahy.

Čtyřiašedesátiletá Zuzana Paroubková měla dlouhodobé problémy se skoliózou. Operaci zad ovšem odmítla, a její zdravotní stav se tak začal zhoršovat.

Nakupovat jen na vozíku

Trpí především její pohybové ústrojí. Paroubková se nejprve pohybovala za pomoci holí, nyní už při cestách venku využívá výhradně elektrický vozík.

O jejím zdravotním stavu nyní promluvil i její exmanžel Jiří Paroubek. „Má sníženou pohyblivost na střední vzdálenost. Na vozíku se pohybuje na nákupy a procházky se psem,“ sdělil pro Expres.cz.

Paroubek exmanželce pomáhá

Rozvedení manželé mají stále dobré vztahy. Dokonce, jak prozradil sám Paroubek, svou manželku navštěvuje a učí se spolu francouzsky.

Expresu se dále svěřil, že jí přispěl i na nákladný vozík. Jedná se totiž o velmi moderní zařízení, jehož cena se může vyšplhat až ke statisícům.

„Na financování vozíku jsem se podílel já napůl se synem,“ uvedl. Je hezké vidět, že spolu exmanželé i nadále dobře vycházejí.

Ani jedno manželství mu nevyšlo

Paroubkovi se rozešli v roce 2007. Tehdejší předseda ČSSD vyměnil svou stávající ženu za o dvacet let mladší překladatelku Petru Kováčovou.

Tu si ještě ve stejném roce vzal a o dva roky se jim narodila dcera Margarita. Ale ani tento vztah mu nevydržel a v roce 2020 se s blonďatou překladatelkou rozvedl.

Zdroj: Expres.cz

Autor: Markéta Mladá

Související články