Nejčastější problémy ve vztahu: Klíčová je komunikace, vyřešte tento problém jednou provždy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Hadka

Zdroj: Shutterstock

V každém vztahu se občas objeví nějaký problém. Ať už je to hádka, neshody v ložnici nebo třeba nepříjemný pocit, že je mezi dvěma partnery ještě někdo třetí. Má-li vztah fungovat, musí se na něm neustále pracovat. A objeví-li se problém – vyřešit ho.

Asi neexistuje vztah, ve kterém by to občas nezaskřípalo. Někde se to stane třeba jen občas. Jinde se problémy objevují častěji. Tohle je seznam nejčastějších problémů ve vztahu a také tipy, jak je vyřešit.

Nevěra

Co si budeme povídat – nevěra bezesporu patří mezi nejčastější překážky, které se ve vztazích objevují. Jen málokdy se ale věci semelou jen tak. Většinou tomu něco předchází.

Pokud se stane, že je jeden z partnerů nevěrný, chce to zamyslet se, kde se stala chyba. Co se mezi vámi změnilo? Co teď děláte jinak? Něco vám chybí, proto to vy nebo partner hledáte jinde? O nevěře je sice těžké mluvit, ale máte-li vztah zachránit, mlčením to nepůjde.

Nedostatek ocenění

Někdy se jeden z partnerů může cítit nedoceněný. Můžete to být zrovna vy, kdo bude mít pocit, že si ho partner dostatečně neváží. Že nevidí to všechno, co pro váš vztah nebo rodinu děláte.

Podle webu inews.co.uk to může být jinak, než si možná myslíte: „Někdy je to o komunikaci – váš partner si například váží toho, co pro něj děláte, ale neříká to. Pomozte si cítit se oceňováni tím, že si to budete říkat navzájem.“

Sex

Dalším poměrně častým problémem jsou neshody v sexu. Potíž nastane třeba tehdy, když jeden partner sex odmítá. Nebo tehdy, když žádá něco, co ten druhý nechce.

I tady je to především o komunikaci. Nemáte dostatek sexu? Sedněte si a zamyslete se, proč tomu tak je. Nechuť nepřijde jen tak, něco za ní vězí. Toužíte vy nebo vaše polovička po něčem, co ten druhý odmítá? Zkuste najít kompromis.

Peníze

I když se často říká, že peníze nejsou všechno a jsou věci, které si za ně nekoupíš, ve vztahu i tohle může být téma, kvůli kterému vzniknou spory mezi partnery.

Máte-li pocit, že finančně nevycházíte, i tady lze najít řešení. „Buďte upřímní o své současné finanční situaci. Sestavte společný rozpočet, který zahrnuje úspory. Rozhodněte se o krátkodobých a dlouhodobých cílech. Je v pořádku mít individuální cíle, ale měli byste mít i rodinné cíle,“ radí web webmd.com.

Zdroj: inews.co.uk, webmd.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články