V jakých chvílích se vyvarovat milování? V některých situacích na něj raději zapomeňte

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
stop milovani

Zdroj: Shutterstock

Určitě se shodneme na tom, že milování je velmi příjemná věc, které by se dobrovolně vzdal asi jen málokdo. Přináší nám nejen fyzický, ale také psychický požitek. Nemluvě o dalších benefitech, které se k sexu neodmyslitelně pojí.

I když možná sexu nedokážete odolat a jen málokdy řeknete ne, existují situace, kdy je lepší milování vynechat. Chcete mít přehled?

Procházíte obdobím šestinedělí

Šestinedělí je období po porodu, během kterého se ženské tělo vzpamatovává nejen z těhotenství, ale především z té obrovské hormonální jízdy, kterou zažilo během porodu. Je to období, které muži nemají zrovna v lásce, protože zakazuje veškeré intimnosti.

Pokud máte po porodu a právě procházíte šestinedělím, určitě je lepší sex vynechat. Počkejte, až přestanete krvácet, až se vám vyčistí děloha, protože jinak riskujete, že si do těla zatáhnete nějakou infekci. Milování byste měla podlehnout až po návštěvě svého ošetřujícího gynekologa.

Trpíte zánětem močového měchýře

Močové cesty nás v případě zánětu umí nepříjemně potrápit. Když vás to „chytne“, pak sama nebudete mít na sex náladu. „Zánět močového měchýře je obecně způsoben bakteriální infekcí. Infekce močového měchýře se objevují, když bakterie z oblasti mezi pochvou a konečníkem (nazývané perineum) vstoupí do močové trubice a putují do močového měchýře. Infekce močového měchýře jsou nejčastějším typem infekce močových cest,“ vysvětluje web my.clevelandclinic.org.

Pokud vám bude diagnostikován zánět močového měchýře, raději řekněte partnerovi v ložnici ne a počkejte do chvíle, kdy doberete celé balení léků, které vám lékař předepíše.

Máte kvasinkovou infekci

Další překážkou sexu je i kvasinková infekce. S tou má zkušenost mnoho žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Často je její příčinou přemnožení kvasinek v organismu, ale někdy se může přenést i pohlavním stykem.

V takovém případě byste měli počkat alespoň dva týdny a samozřejmě zahájit odpovídající léčbu, o které se můžete poradit se svým ošetřujícím gynekologem.

Jste těhotná

Pokud je těhotenství bezproblémové a vy i vaše miminko jste v pořádku, pak se milování bránit nemusíte. Chce to mít samozřejmě na paměti, že jste těhotná, a vyhnout se různým experimentům nebo třeba nebezpečným sexuálním polohám. Deník webmd.com shledává jako překážky pro sex v těhotenství riziko předčasného porodu, zkrácení děložního čípku, placentu uloženou příliš nízko v děloze nebo vaginální krvácení.

Zdroj: webmd.com, my.clevelandclinic.org
Autor: Karolína Nezbedová

Související články