Tajemství Rebel Wilson odhaleno: Víme, jak korpulentní herečka zhubla přes 30 kilogramů. Zvládnete to také

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Wilson Rebel

Zdroj: Profimedia

Rebel Wilson, celým jménem Rebel Melanie Elizabeth Bownds, je australská herečka, komička a spisovatelka. Proslavila se především hraním korpulentních ztřeštěných holek. Tomu je ale konec. Wislson zhubla téměř čtvrtinu své váhy, a to i přes to, že tomu ještě před pár lety sama vůbec nevěřila. Jak se jí to podařilo?

Herečka pochází ze Nového Jižního Walesu v Autrálii. Zde také vystudovala vysokou školu v oboru právo a umění. Již během studií se objevovala v televizi, a to v stand-up seriálech Pizza a Bogan Pride. Na univerzitě získala mezinárodní stipendium, a tak se pokusila najít své štěstí v New Yorku.

Zde se dostala do povědomí většího počtu lidí díky divadelnímu muzikálu The Westie Monologues, který sama napsala, produkovala i odehrála. Dále už se role jen hrnuly. K vidění byla například ve filmech Ghost Rider, Pařmeni, Noc v muzeu: Tajemství hrobky, Podfukářky či Králíček Jojo. Svůj hudební talent ukázala v sérii Ladíme a filmu na základě slavného muzikálu Cats.

Já a zhubnout? To nikdy!

Ze své korpulentní postavy si nikdy nedělala hlavu, dokonce na ni byla hrdá. V rozhovoru pro magazín Daily Life ještě před pěti lety uvedla, že oplácané dívky jsou vtipnější než ty štíhlé. To, že by ona sama někdy chtěla zhubnout neviděla příliš reálně.

„Někdy mám takové ty sny jako: Co kdybych šla na ozdravný pobyt a shodila 50 kilo. Co by bylo pak? Jak by to ovlivnilo mou kariéru? Ale upřímně myslím, že to se nikdy nestane,“ uvedla tehdy v rozhovoru. Nyní se však ukazuje, jak hluboce se v sobě zmýlila.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Důležitá je vyvážená strava a pohyb

Hubnout začala Rebel asi před rokem a půl a za to dobu shodila neuvěřitelných 40 kilogramů. Nápomocný ji k tomu byl trenér a výživový poradce. Ten ve svém rozhovoru pro Yahoo! Lifestyle upozornil především na nutnost správného navržení výdeje a příjmu kalorií. Nastavena musí být optimální výše kalorického deficitu. Jinak samotné cvičení nebude dostatečně efektivní.

Wilson se teda snaží jíst více zeleniny a ryb a velmi přísně dodržuje pitný režim. Samozřejmě také pravidelně sportuje —běhá, cvičí v posilovně, dělá jógu a plave. Nejúčinnějším pohybem na hubnutí je ale podle ní stejně obyčejná chůze.

Na psychiku nezapomínat

Herečka sdílí své hubnoucí úspěchy se svými fanoušky na sociálních sítích. Tam také upozornila na to, jak důležitou roli hrála při jejím shazování kil psychika. I ona sama prý patřila mezi takzvané emocionální jedlíky, tedy lidi, kteří své problémy řeší právě přejídáním.

Herečka si během svého snažení dala menší pauzu od práce.  Po necelém roce se tak opět vrací, a to v plné síle. Jak ona sama uvádí, nyní má více energie jak nikdy předtím. Budeme doufat, že se její slova nenaplní a ztráta její váhy nezpůsobila i ztrátu jejího komediálního talentu.

Zdroj: Československá filmová databáze, Daily Life, Yahoo! Lifestyle
Autor: Markéta Světlá

Související články