Případ Kelly-Hopkinsville: Setkání s UFO z kentucké farmy inspirovalo i Spielbergovy filmy

od Nikola Jaroschová
   4 minuty čtení
Ufo

Zdroj: Shutterstock

V noci 21. srpna 1955 přijela vyděšená rodina farmářů na policejní stanici v Hopkinsville v jihozápadním Kentucky s prosbou o pomoc. Sedm dospělých a čtyři děti vyprávěli příběh o děsivém obležení jejich farmy bytostmi z jiného světa. S malými stříbrnými mužíčky prý bojovali skoro čtyři hodiny.

Případ se stal známý jako Kelly-Hopkinsville – podle místa údajného setkání třetího druhu, ke kterému došlo na farmě Suttonových v malé venkovské vesničce Kelly nedaleko Hopkinsville v Kentucky.

Zelená je nová stříbrná

Celý incident pomohl upevnit myšlenku o mimozemšťanech jako o „malých zelených mužíčcích“. Jak se příběh rozšířil do světa, začal žít svým vlastním životem. Ačkoli rodina bytosti popsala jako lesklé a stříbrné, noviny si to stejně upravily.

Možná proto, že myšlenka zelených mimozemských bytostí existovala již od 20. let 20. století se zrozením science fiction. Mohlo jít i o spojení s jiným příběhem ženy z východního Kentucky, která měla spatřit létající talíř a u něj muže v zeleném.

Přehnaná reakce na soví útok

Ufologové však tuto událost považují za velmi pozoruhodnou. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších a dobře zdokumentovaných případů v historii incidentů UFO. Je unikátní velkým počtem svědků, délkou trvání setkání i těsnou blízkostí mezi svědky a tvory. Skeptici však tvrdí, že vše vzniklo pouze kombinací chybné identifikace přírodních jevů, jako jsou sovy a padající meteority, a davovým rozrušením.

Co se tehdy událo

Celý příběh začal nevinně na venkovském statku rodiny Suttonových. Žila zde vdova se svými dvěma staršími syny a jejich manželkami, mladším bratrem jedné z nich a třemi dalšími malými dětmi.

Bydleli v domě bez tekoucí vody, telefonu, televize či rádia. Když se vše stalo, na návštěvě na statku byl zrovna rodinný přítel Billy Ray Taylor se svojí ženou. Právě ten jako první zjistil, že se kolem domu děje něco divného.

Létající talíř nad farmou

Byl horký letní večer a právě Billy vyšel kolem sedmé hodiny večerní na zahradu, aby donesl vodu. Když ji nabíral ze studny, uviděl na obloze jasný zářící objekt, který proletěl nad farmou a přistál někde za ní. Když celý vyděšený přiběhl zpět do domu, nikdo mu nechtěl věřit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený History Uncovered (@realhistoryuncovered)

V obležení malých mužíčků

Až do té doby, než asi hodinu poté začali psi zběsile štěkat. Někdo nebo něco se blížilo k domu. Taylor spolu s jedním ze starších synů Suttonových vyšli ven a v podivné záři spatřili malého, asi metr vysokého humanoidního tvora. Měl velkou kulatou hlavu, jeho oči žlutě zářily a tělo se lesklo, jako by bylo vyrobené z nějakého stříbrného kovu. Měl dlouhé paže s drápy, které se téměř dotýkaly země.

Vyděšení muži běželi pro brokovnice a na divného tvora začali střílet. Tomu se nic nestalo a utekl do tmy. Po chvíli se další stejné stvoření objevilo v okně. Muži opět stříleli, ale marně, tvor byl vůči střelbě imunní a kulky se od něj pouze odrážely.

Dobývali se na ně skoro 4 hodiny

Další tvorové se začali objevovat na střeše, jeden z nich dokonce Taylora chytil za vlasy. Na nedalekém stromě byl další „stříbrný mužíček“, který se jen snesl na zem a zmizel v lese. Vyděšená rodina se v domě zabarikádovala. Několik hodin pak strávili nasloucháním škrábání na střeše, jak se tvorové snažili dostat dovnitř.

Kolem jedenácté hodiny večerní vše utichlo. Suttonovi a Billy Taylor se ženou se rozběhli do svých vozů a rychle se vydali k nejbližší policejní stanici v Hopkinsville. Poté, co místní policejní náčelník vyslechl celý příběh, povolal posily z řad státní policie a vojenské policie z nedalekého Fort Campbell.

Společně se vydali na farmu. Vyšetřovatelé tam však mimo vystřelené náboje ze zbraní nenašli žádné důkazy o mimozemské návštěvě „malých stříbrných mužíčků“. Nebyly tam však ani žádné důkazy o tom, že by snad členové rodiny byli pod vlivem alkoholu. Naopak podle pravidel vdovy Suttonové na statku nebyl žádný alkohol povolen. Jakmile policie odjela, tvorové se prý ještě mezi půl třetí ráno a svítáním na statek vrátili.

Důkazy prakticky neexistovaly a Suttonovým tak jejich zážitek nikdo moc nevěřil. Jeden z policistů se však vyjádřil, že nejsou z těch lidí, kteří normálně běží pro pomoc k policii. Naopak si vše raději řeší sami. Ostatní povolaní vyšetřovatelé se prý zdráhali vyjádřit svůj názor.

Vybírali peníze za vstup na pozemek

Poté, co o celém incidentu informovaly rozhlasové stanice a noviny včetně The New York Times, začaly k farmě přijíždět davy zvědavců. Když je odradily cedule se zákazem vstupu, Suttonovi naopak začali vybírat vstupné na svou farmu.

Když se rodina, která původně o zájem veřejnosti nijak nestála, pokusila ze všeho profitovat, veškerá dobrá vůle vůči nim zmizela. Sousedé se jim začali vysmívat. Rodina se poté brzy sbalila a statek v Kelly definitivně opustila.

Podle vyšetřovatelů v případu nehrál roli alkohol

Pokud nešlo o mimozemšťany, nabízí se hypotéza, že „malí stříbrní mužíčci“ byli ve skutečnosti sovy. Svou velikostí i tvarem se popsaným bytostem podobá výr virginský, který má velká křídla, drápy, žluté oči a kulatou hlavu s dlouhýma ušima. Pokud jde o kovový lesk, mohlo se na jeho peří odrážet měsíční světlo. Tyto sovy jsou za soumraku velmi aktivní, a pokud vyvádějí své mladé, tak mohou být agresivní.

Jako létající talíř mohl působit letící meteorit. V tomto období byly pozorovatelné roje Perseid. Podle některých je však případ Kelly-Hopkinsville důkazem, že ve vesmíru opravdu nejsme sami a „malí zelení či stříbrní mužíčci“ skutečně existují.

Ať už jeho obyvatelé v UFO věří, nebo ne, městečko Kelly každoročně pořádá Festival malých zelených mužíčků. Na ten se sem sjíždí tisíce lidí, které příběh nalákal. Případ Kelly-Hopkinsville se stal zajímavý i pro režiséry a producenty, například Spielbergův E. T. Mimozemšťan či Gremlins se prý inspirovaly právě touto událostí.

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com, history.com
Autor: Michaela Pauerová

Související články