Iva Pazderková nastínila, jak to bylo s hygienou v Survivoru. Jak mohla bez tukových zásob zhubnout 20 kg, je záhadou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Iva Pazderkova

Zdroj: Profimedia

Jedenačtyřicetiletá Iva Pazderková byla jednou z nejvýznamnějších tváří VIP soutěžících, kteří se odvážili vzdát se na nějaký čas soukromí (a důstojnosti) a jít si vyzkoušet, zda zvládnou pobyt v reality show, která je označovaná jako nejdrsnější reality show vůbec.

A jak si Iva vedla?

Nebyla to žádná sláva a za dobu, kterou na ostrově v Dominikánské republice strávila, si tam moc přátel neudělala. Její původní kmen se jí zbavil při první příležitosti, kdy docházelo k výměně hráčů.

Ale ani v novém týmu to nebyla žádná sláva, a tak nebylo žádným překvapením, že se na ostrově „sotva ohřála“ a odešla ze hry ještě předtím, než dojde ke sloučení dvou kmenů a začne opravdová strategická hra.

Co od účasti v reality show čekala

Pro komičku, která rozhodně veselostí neoplývala, to byl bezesporu zajímavý zážitek a životní zkušenost. Do soutěže šla, aby se zbavila nějakých vnitřních strachů a problémů. Zda se jí to podařilo, je těžké posoudit.

Nedostatek jídla jako nepřítel číslo jedna

Iva měla určitě podstatnou nevýhodu, když přišla na ostrov. Neměla žádné tukové zásoby, a proto její tělo těžce snášelo nedostatek jídla. To se podepsalo na její psychice a na výkonech v soutěžích, které jsou pro přežití v kmenu zásadní.

Herečka tvrdí, že během pobytu zhubla 20 kilogramů, ale to by byl kilogram za den. Kde ta kila měla, je záhadou.

Jak to na ostrově funguje

Život na ostrově se může zdát drsný, ale kromě hladovění to není až tak dramatické. Až na osobní hygienu.

I o tom se Iva zmínila, ale rozhodně nemluvila o všem, čeho si pozorný divák mohl všimnout. Iva řešila své potřeby v moři, protože jí to přišlo jako rychlá a hygienická volba. Jak uvedla, dalo se chodit i do džungle, ale to jí přišlo nebezpečné. Zatím se nikomu žádná nepříjemnost v džungli nestala, takže její obavy možná byly přehnané.

Jak ze zveřejněných dílů vyplynulo, soutěžící nechodí jen do džungle, protože v jedné odvysílané epizodě jedna ze soutěžících do něčeho šlápla na pláži…

Ty časy, kdy byla povinná základní vojenská služba a jako první věc se na stanovištích udělaly latríny, bohužel už dnes mladým mužům nic neříká.

Pokud jde o hygienu na ostrově, absence toalet není jediným problémem. Iva například nezmínila, jak si soutěžící rozčesávají vlasy vidličkou. Kartáče a hřebeny asi nemají. Jeden z účastníků si také před kamerou čistil zuby prstem. Chybí zřejmě i kartáčky na zuby.

Iva zmínila, že si nechala udělat brazilskou depilaci, aby neměla starosti s chloupky. Nakonec ji právě tento estetický aspekt byl lhostejný. Alespoň že ženy dostaly hygienické potřeby a nemusely improvizovat třeba se suchou trávou nebo s mušlemi.

Zdroj: onlyu.cz, voyo.nova.cz
Autor: Lída Kropáčková

Související články