Patrik (40): Neumím říci ženě ne. Když jsem s jejím nápadem souhlasil posledně, pěkně jsem si zavařil

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz ne

Zdroj: Shutterstock

Pro svoji ženu má Patrik slabost a netají se tím, že jí neodkáže říci ne. Monika si to moc dobře uvědomuje a nejednou už manželovy slabosti využila. Patrik se nám svěřil, jak moc si zavařil, když s jejím nápadem souhlasil posledně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Patrik a Monika jsou manželé teprve čtyři roky. Patrik byl už jednou ženatý, manželství ale nevyšlo. Do vztahu s Monikou proto dával všechno a vymstilo se mu to. Monika si ho totiž tak trochu omotala okolo prstu a začala jeho slabosti vůči ní využívat.

Splnil bych jí všechno

Po prvním rozvodu, který nepřišel z Patrikovy strany, si Patrik myslel, že už nikdy nebude mít štěstí. Ve svých čtyřiatřiceti letech zůstal sám a nepomýšlel na další šanci.

Jenže pak poznal Moniku a bláznivě se do ní zamiloval. Beze studu přiznal, že v tom lítal až po uši a byl by schopný pro Moniku udělat všechno.

„Monika mi učarovala, byl jsem do ní blázen,“ netají se. „Je to chytrá ženská a rychle pochopila, že pro ni mám slabost. A mně nevadilo, že toho sem tam využila,“ přiznává.

Svoji ženu nedokážu odmítnout

Vztah a později i manželství s Monikou Patrik vnímá jako druhou šanci, kterou nesmí propásnout. Proto se snaží své ženě splnit úplně všechno.

„Někde v hloubi duše tuším, že dělám chybu, když kolikrát skáču, jak si žena píská, ale na druhou stranu bych nerad zažil druhý rozvod,“ vysvětluje.

Netají se tím, že Moniku nedokáže odmítnout. Neumí jí říci ne, ať už jde o koupi nové kabelky, nebo dovolené za několik desítek tisíc. Vždycky se jí snaží vyhovět a Monika si je toho vědoma.

Posledně jsem si pořádně zavařil

„Když Monika s tím nápadem přišla, všechno mi říkalo, abych jí konečně jednou řekl, že tohle tedy ne,“ popisuje Patrik okamžik, při kterém si záhy pořádně zavařil. „Z mých úst ale místo toho slovíčka vyšel souhlas. A v té chvíli jsem věděl, že jsem sám proti sobě,“ dodává.

Monika totiž sebe a manžela přihlásila do tanečního kurzu. Patrik se přiznal, že pokud jde o tanec, je absolutní dřevo. Navíc mu nedělá dobře, když se musí svým způsobem předvádět před ostatními.

Bylo to utrpení

Jednou týdně po dobu několika měsíců tak Patrik svoji ženu doprovázel na lekce tanečních kurzů. Svěřil se nám, že každá návštěva kulturního domu pro něho byla utrpením.

„Neumíte si představit, jak jsem se cítil,“ popisuje. „Monika byla nadšená, doslova v sedmém nebi, ale já trpěl jako pes. Není to pro mě, abych se někde nakrucoval, natož před tolika lidmi,“ vysvětluje.

Manželé už sice mají kurz za sebou a Patrik na něho rozhodně nevzpomíná v dobrém, má ale tušení, že jeho žena už zase něco vymýšlí. A on se bojí, že jí opět nebude umět říci ne.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články