Pánové pozor: Podle těchto kvalit vás ženy posuzují na prvním rande

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
rande

Zdroj: Shutterstock

Na první schůzce by o vás měla vaše potenciální partnerka získat jen ty nejlepší informace. Jenomže snažit se zapůsobit a pak to pokazit tím, že se přestanete soustředit na svou roli, není zrovna vhodné. Navíc některé ženy soudí hned na první pohled a předsudky nejsou výjimkou. Přesto, pánové, máme několik rad, na co si na prvním rande dát pozor.

Ženy uvažují při první schůzce s partnerem podle statistik většinou stejně. Samozřejmě, že existují výjimky, ale vesměs se potkáte vždy s podobnými názory na určité chování, nebo dokonce na váš vzhled.

Prozradíme vám, podle čeho ženy soudí na prvním rande své partnery, což vám možná pomůže se na další takovou schůzku připravit a zabodovat. Pokud chcete udělat dobrý první dojem, držte se těchto informací.

Ukažte jí, že nejste žádný křovák

Ženy soudí muže podle vzhledu. I když mohou později všechno přehodnotit podle vašeho chování, pokud si na první dobrou řeknou, že jste nejspíš přišli odněkud z lesa, neznamená to pro vás příliš bodů navíc.

Rozcuchané vlasy, dlouhé a špinavé nehty, chlupy v uších a nose. To jsou věci, které podle všeho ženy nejvíce odrazují už na první pohled. Nepotřebují navoněného a učesaného muže, chtějí jenom, aby nevypadal jako divoch.

Na druhou stranu ale přehnaně sebevědomé oblékání a úpravy těla také nejsou vhodné. Pokud si vezmete upnuté džíny zvýrazňující vaši postavu a košili, která bude obepínat velmi těsně vaše svalnaté tělo, vonět budete drahým parfémem a vaše nagelované vlasy se budou doslova lesknout, také to není úplně správně.

Ženy chtějí obyčejného chlapa. Muže, který není příliš hrdý a sebevědomý, ale zároveň ani moc ušmudlaný a ustrašený. Pánové sice očekávají na rande tu největší krásku, ale ona očekává jenom průměrného chlapíka, který bude sám sebou.

Snažte se o vyrovnanou konverzaci

Je třeba ženě ukázat, že jste ochotni jí naslouchat. Jenomže pokud budete na vše jenom přikyvovat a schvalovat každé její slovo, nejspíš si tím moc nešplhnete. Lepší je využít cokoli, co vám dá jen trochu možnost se do konverzace vložit.

Mluvte také o sobě, ale zase ne příliš, Zajímejte se o její názor, ale nebojte se vyjádřit nesouhlas. Nedávejte najevo, že váš život je zajímavější, nebo že je naopak mnohem lepší, když mluví ona.

Z průzkumů vyplývá, že jedna z nejvíce nesnášených vět, které může muž na rande říci, je: „Já nejsem tak zajímavý, klidně vyprávěj dál o sobě.“ Ženy nechtějí jen mluvit, ani jen poslouchat. Chtějí si plnohodnotně povídat.

Žádné rodinné vztahy

Na prvním rande je dobré vyhnout se jakémukoli povídání o rodinných vztazích, které máte. Samozřejmě, že pokud máte děti, měl byste to své budoucí partnerce říci hned, ale vědět by to měla už předtím, než s vámi na rande vůbec jde. Pokud to tak není, ano, zmiňte se.

Rozhodně je ale neberte s sebou! Nemluvte ani o svém bývalém partnerovi, ať už ve zlém, nebo v dobrém. Ideální je také příliš nezmiňovat rodiče, i když okrajově samozřejmě můžete, pokud to vaši partnerku zajímá.

Nejlepší je mluvit o tom, co vás baví, jaký vedete život, zajímat se o zájmy svého protějšku a vynechat na prvním rande vážná témata. Nikdo nechce hned řešit složité situace. Ženy chtějí napoprvé zkrátka jednoduše pouze klábosit.

Zdroj: cosmopolitan.com, essence.com, yourtango.com
Autor: Šárka Cvrkalová

Související články