Ota (42): Kamarád si chtěl vyměnit manželku. Nepochopíte, jaký k tomu měl důvod

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
muz vymena

Zdroj: Shutterstock

Frantu znám už od dob, kdy jsme společně studovali stejnou střední školu. Považuji ho za bratra, kterého jsem nikdy neměl. Za ta léta, co se známe a životem proplouváme tak nějak bok po boku, už jsem s Frantou zažil ledasco. Nápad, se kterým za mnou přišel před nedávnem, mě ale nadzvedl ze židle.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Já a Franta jsme skoro jako bratři. Známe se léta, znají se i naše rodiny. Letní nebo zimní dovolené trávíme společně. Kdekdo by řekl, že mít takového kamaráda je jako splněný sen. Naše přátelství se ale po letech otřáslo v základech. Mohl za to nápad, se kterým za mnou kamarád František přišel. S něčím takovým jsem totiž rozhodně nemohl souhlasit.

Vždycky měl samé šílené nápady

Už jen málokdy mě kamarád dokázal nějakým svým nápadem překvapit. Znal jsem ho jako své boty a zažili jsme toho společně opravdu hodně.

Franta měl vždycky trochu šílené a ulítlé nápady. Ještě zamlada jsme proto šplhali po vánočním stromku na náměstí nebo v nákupním košíku sjížděli kopce.

Nepřešlo ho to ani v době, kdy jsme byli dávno dospělí, měli ženy a děti. I tehdy se tu a tam Franta vytasil s nějakou blbinou, do které mě chtěl samozřejmě zapojit.

Rozhovor nad lahví piva

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsme společně s Frantou seděli u nás na terase s lahví piva. Počasí tomu tehdy nepřálo, ale dobrá nálada a nějaký ten alkohol v krvi nás dokázaly zahřát.

Franta měl toho dne zvláštní náladu. Přišel mi hodně zamyšlený, jako by ho něco trápilo. Byl to můj nejlepší přítel, proto jsem se zajímal, copak se děje. Nenapadlo mě, že vzápětí budu litovat, že jsem se vůbec ptal.

Franta se začal svěřovat, že jim to s manželkou Pavlou doma moc neklape. Už několikrát jsme si jeden nebo druhý postěžovali na trable v manželství. Jenže tohle bylo jiné…

Jeho nápad mi vyrazil dech

Pak se Franta vytasil s nápadem, nad kterým jsem se zakuckal lokem piva. Chtěl si totiž vyměnit manželky. Tak tohle jsem opravdu nečekal!

Chtěl zkusit, jestli má ještě cenu odejít z manželství, které podle všeho už nějakou dobu nefunguje. Chtěl zjistit, jestli by dokázal uspokojit ženu, se kterou nikdy nespal. Jestli na to pořád ještě má.

Byl jsem v šoku. Franta poznal, že tohle už bylo za čárou, a svůj nápad hned bral zpět. Jenže kostky byly vrženy a já to nemohl jen tak hodit za hlavu.

Přátelství se otřáslo v základech

Je mi líto, že má kamarád trable v manželství, a bude mě mrzet, pokud dospěje k rozhodnutí, že manželku opustí. Jak už jsem psal – naše rodiny jsou si blízké, zasáhlo by nás to jistě všechny.

Přesto se po jeho nápadu naše kamarádství pořádně otřáslo v základech. Mě by nikdy nenapadlo tohle po něm chtít. Vyměnit si manželky? Na zkoušku? Zažil jsem s ním mnoho šílených věcí, ale tohle je jedna z těch, nad kterými mi zůstává rozum stát.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články