Nela (32): Přítel se každý večer zamkne v koupelně a provádí tam odpornosti. Jestli v tom bude pokračovat, bouchnu vzteky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena znechuceni

Zdroj: Shutterstock

Nela podle svých slov už několikrát prosila svého přítele, aby některé své návyky změnil. Jenže je to podle ní jako mluvit do zdi. Denis dál jedná po svém a ona je z toho vynervovaná. Před sestěhováním neměla tušení, jak náročné to s ním doma bude mít.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Chlapi jsou někdy nepoučitelní. Že bude nechávat špinavé ponožky na podlaze a budu za něho mýt nádobí, to jsem věděla. Netušila jsem ale, co bude dělat každý večer v koupelně. Navíc nechápu, proč se u toho přede mnou musí zamykat,“ píše čtenářka.

„Jsme partneři už šest let. Děláme před sebou všechno. Když jde na záchod během dne, nemá problém s tím, že se vedle něho v koupelně líčím. Ale večer má rituál, ke kterému potřebuje klid. A mě to šíleně štve.“

Nemůžu si tři hodiny dojít ani na záchod

Všechno to podle Nely začíná asi v pět hodin. Její přítel se zavře v koupelně a na žádné klepání ani prosby nereaguje. Je slyšet tekoucí voda, splachování záchodu a písničky, které si k tomu všemu Denis pouští.

„Obvykle je tam tak do sedmi, někdy i do osmi. A pokud se mi chce na záchod, mám opravdu smůlu. Několikrát se mi dokonce stalo, že jsem vyběhla ven na zahradu. Ale v zimě to nejde,“ píše čtenářka.

„Nevím, zda Denis jen dělá, že mě neslyší, nebo jestli má písničky tak nahlas, že opravdu neslyší. Aby se nezamykal, jsem ho prosila už mockrát. On mi ale vždycky odpoví, že potřebuje večer trochu času pro sebe a zamyká se úmyslně.

Někdy mě štve, že mě od sebe tak odstrkuje. Jako kdyby tím říkal, že mě má po celém dni dost. Navíc si nejsem jistá, co všechno v koupelně přesně dělá, a v některých ohledech ho podezírám z nechutností.

On ale tvrdí, že jde o běžnou hygienu. Jenže, dámy, přiznejte se, která z vás má doma chlapa, co by denně trávil tři hodiny v koupelně?“ ptá se Nela. Podle jejího názoru za tím bude něco víc.

Ten nepořádek pak uklízím vždycky já

Když pak konečně otevře koupelnu, všude je mokro, které Denis na bosých nohou navíc roznese po celém bytě.

„Zásadně je špinavý záchod, a to i když jsem mu říkala, aby používal štětku. Nejsem jeho máma, abych po něm takové nechutnosti uklízela,“ rozčiluje se. „Orosené zrcadlo také neutře a o špinavé vaně ani nemluvím.“

Nejhorší jsou podle Nely dny, kdy se její přítel rozhodně, že se bude i holit. „Někdy jsou to jen vousy, jindy se holí i tam dole. V obou případech nechá chlupy úplně všude. Je jimi ucpaný odpad ve vaně, polovina je jich na zemi a zbytek plave v záchodě.“

Nela Denise obvykle pošle nepořádek uklidit, on ale buď nemá čas, nebo se do koupelny vrátí a za pět minut je hotový, ale Nela nevidí rozdíl. „Myslela jsem, že soužití s ním bude skvělé,“ píše.

„Teď mám ale pocit, že pokud se svým večerním rituálem nepřestane, bouchnu vzteky a vrátíme se ke vztahu na dálku. Prozatím mě totiž dokázal mnohokrát naštvat, ale jen málokdy mi udělá radost.“

Autor: Shani Maiová

Související články