Magdalena (68): Manžel má obavu z nedostatku peněz. Až vám řeknu, k čemu se snížil, bude vám zle

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena nedostatek penez

Zdroj: Shutterstock

Z chování manžela je naše čtenářka Magdalena doslova zoufalá. Začal totiž dělat něco, co je jí proti srsti a kvůli čemu je nucena se za svého muže Ladislava stydět. Podle jejích slov dělá v domě akorát ostudu a ona se sousedům nemůže podívat do očí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Magdalena i její manžel Ladislav už jsou několik let v důchodu. Nežijí si špatně. Vlastní menší byt, který dostali od dětí darem k jubilejnímu výročí svatby. I když by si mohli po tolika odpracovaných letech užívat zasloužený klid a vnoučátka, není tomu tak. Může za to Ladislavův neustálý strach z nedostatku financí.

Nemáme skoro žádné výdaje

Hned v úvodu e-mailu Magdalena přiznala, že s manželem žijí velmi skromně a v podstatě nemají skoro žádné výdaje. Kromě nákupu jednou do týdne moc neutratí. Ani jeden z nich nepropadl kouření a peníze tak investují opravdu jen do jídla, bydlení a rodiny.

„Myslím si, že se v porovnání s jinými máme dobře,“ uvažuje Magdalena. „Přesto mého manžela popadl fantas, že peněz nemáme dost. Já jsem opačného názoru, ale cožpak si to nechá vymluvit?“ stěžuje si.

Začal hodně šetřit

I když výdaje manželů nejsou podle Magdy nijak závratné, Ladislav se před časem rozhodl ještě více šetřit. Domů už si tak nekupují v podstatě nic navíc. A Magdalenu to trápí.

„Neříkám, že bych měla potřebu vyhazovat tisíce oknem,“ svěřuje se. „Ale zajít si občas do kavárny, koupit si halenku, to bych moc ráda. Jenže nemůžu, manžel sedí na penězích a nedá mi v podstatě ani korunu,“ naříká.

Sousedka mi pověděla, co po ní manžel chtěl

Nedávno se Magdalena od sousedky dozvěděla o požadavku ze strany jejího manžela. Napsala nám, že se ještě nikdy necítila tak trapně.

„Helena, co bydlí hned vedle, mi vykládala, že u nich můj manžel zazvonil a ptal se, jestli nemají nějaké zbytky,“ vysvětluje Magdalena, co ji tak vykolejilo. „Prý se spokojil až tehdy, kdy mu Helena dala půlku chleba. Pak šel žebrat o dveře dál,“ pokračuje.

Magdalena se za svého muže styděla. Když se ho doma zeptala, co proboha vyvádí, odpověděl jí, že hledá způsob, jak ušetřit. Mají prý málo peněz a on se bojí, že s nimi nevyjdou.

Chodí škemrat a já abych chodila kanály

I když Magdalena projevila nesouhlas s počínáním svého muže, nedal si nic vymluvit a nadále prý chodí po domě, kde škemrá u sousedů. A Magdu to štve.

„Dokonce už se stalo, že nám někdo z baráku nechal na dveřích tašku se zbytkem oběda,“ zoufá si naše nešťastná čtenářka, která přiznala, že neví, jak svého muže přesvědčit, že nedostatkem peněz opravdu netrpí a žebrání je pod jejich úroveň.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články