Martin (40): Kvůli manželce se na sebe nemůžu podívat do zrcadla. Ponížila mě neskutečným způsobem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz nesoucit

Zdroj: Shutterstock

Jsem nešťastný a znechucený sám za sebe. Moje žena mě ponížila tak, jako ještě nikdo předtím. To, co mi udělala, mě psychicky srazilo na samotné dno. Bojím se reakce okolí. Kdyby tohle udělala žena vám, chtěli byste se propadnout do země.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Naše manželství by se dalo považovat za ukázkové. Dali jsme se dohromady před třinácti lety, dva roky nato jsme se brali a o rok později se nám narodila dvojčata. Ideální, co říkáte? To ještě nevíte, jak to celé dopadlo…

Chlapi říkali, jakou mám kliku

S mojí ženou jsem to vážně vyhrál. Byla krásná, chytrá, vysoce postavená. Kamarádi mi ji záviděli a já se s ní rád chlubil. Byl jsem hrdý, že je to právě moje manželka.

Častokrát jsem slýchával z úst nešťastných kamarádů, kterým se třeba bortilo manželství, že s mojí Lindou jsem to vyhrál. A já tomu věřil.

Okolí nás považovalo za ideální rodinu

Rodinný dům, oba dva jsme měli slušně placenou práci, dobře vychované děti nám dělaly jen samou radost. Dvakrát ročně jsme byli na dovolené, mezi kamarády jsme byli oblíbení.

Pořád to vypadá jako idylka. Naše okolí nás tak vnímalo a my jsme tak asi skutečně vypadali. Několik let jsem věřil, že to nejen idylicky vypadá, ale idylické to také je.

Nyní už vím, že to byla ze strany mé ženy jen odporná přetvářka. Roky mě tahala za nos a já absolutně nic nepoznal. A ještě jsem ji nosil na rukou.

Jako muže mě neskutečně ponížila

Když mi před třemi měsíci oznámila, že ode mě odchází, nečekal jsem to. Zpráva o rozchodu pro mě byla velký šok. Ten největší měl ale teprve přijít.

Neodcházela ode mě kvůli jinému muži. Neměla milence, se kterým by se za mými zády tahala. Ne. Ona mě opouštěla, aby mohla žít se ženou.

Nezapomněla mi říci, že jako chlap nestojím za nic. Že ji milování se mnou nikdy nebavilo a že jsem důvodem, proč raději bude žít se ženou než s mužem. To velmi ranilo moje chlapské ego.

Mám z ostudy kabát

Zpráva o tom, že mě žena opouští a stává se z ní oficiální lesbička, se rychle roznesla nejen mezi našimi přáteli a známými, ale také mezi dalšími lidmi, které jsem ani neznal.

Umíte si představit tu reakci. Jsem lidem akorát tak pro smích. Jsem v jejich očích ten chlap, který nedokázal uspokojit ženu, tak se raději dala na holky. Chápete to?

Kdybych mohl, někam se vytratím. Jenže to nejde, mám stále své povinnosti, práci a dvě děti, na které musím platit. Jen si říkám, čím jsem si to zasloužil.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články