Karel (41): Až po letech mi řekla pravdu o našem manželství. Z jejího přiznání se mi udělalo zle

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz pravda

Zdroj: Shutterstock

Karel je ženatý čtrnáct let a asi jako každý chlap měl občas chvíle, kdy si říkal, proč se vlastně ženil. Svoji ženu Lucii ale miluje a je s ní šťastný. Tedy – až donedávna to tak bylo. Před časem mu totiž manželka řekla pravdu o jejich manželství a z jejího přiznání se Karlovi udělalo zle.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O svém zážitku se Karel rozhodl podělit prostřednictvím e-mailu. Z toho, co mu manželka po letech přiznala, se totiž stále nedokázal vzpamatovat. Doufal, že když se svěří, uleví se mu.

Byly chvíle, kdy jsem manželství litoval

Karel se netají tím, že se tenkrát ženil z lásky. Lucii miloval a uměl si představit, že po jejím boku zestárne. Zároveň ale přiznal, že byly chvíle, kdy manželství litoval.

„Jsem si jistý, že nejsem jediný chlap, který čas od času zalituje, že se nechal ženskou nalákat do chomoutu,“ píše otevřeně. „Třeba po hádkách jsem si to říkal poměrně často, přesto ale svoji ženu miluji a jsem rád, že ji mám,“ dodává.

Naším seznámením jsem se nikdy moc nechlubil

„Pokud jde o historku z našeho seznámení, nikdy jsem se tím moc nechlubil,“ pokračuje Karel. „Před kamarády jsem zkrátka nemohl přiznat, že to byla Lucka, která mě tehdy na večírku sbalila. Vysmáli by se mi, že nejsem schopný získat ženskou,“ vysvětluje.

Nám ale do e-mailu napsal, že tomu bylo skutečně tak. Tehdy před patnácti lety to byla Lucka, která udělala první krok. Ještě toho večera si ho odvedla k sobě domů a o necelý rok později si ho vzala. Až tak rychlé to bylo.

Po letech mi přiznala pravdu

Celé ty roky byl Karel šťastný. S manželkou vychovávají dvě děti a na první pohled působí jako idylická rodina. Všechno se změnilo před nedávnem, kdy Lucie sebrala odvahu, aby manželovi řekla, jak to vlastně tenkrát bylo.

„Viděl jsem na ní, že se něco děje,“ vzpomíná Karel. „Byla bledá, slzy na krajíčku. Když začala vyprávět, ztuhl jsem. Něco takového jsem rozhodně nečekal,“ přiznává.

Udělalo se mi zle. Tohle mi celé roky tajila?!

Karel nevěřil tomu, co mu manželka Lucka s pláčem vyprávěla. Přiznala se, že tenkrát ho sbalila jen proto, že se vsadila s kamarádkami. A aby toho nebylo málo, vsadila se dokonce i o to, že ho do roka dožene k oltáři. A to se jí povedlo.

„Z jejích slov se mi zamotala hlava a žaludek udělal asi deset kotrmelců,“ netají se Karel. „Uplynulé roky pro mě naprosto ztratily význam. Připadal jsem si podvedený,“ píše.

Lucie sice přiznala pravdu, nicméně manželovi přísahala, že si ho vzala z lásky. Karel by jí to sice rád věřil, ale po jejím přiznání má s důvěrou vůči své ženě velký problém.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články