Markéta Konvičková zveřejnila snímek, z nějž mrazí. Její dcera na něm sleduje zprávy o válce na Ukrajině

od Raina Tomanová
   2 minuty čtení
marketa konvickova

Zdroj: Profimedia

Markéta Konvičková je českou zpěvačkou, v posledních měsících se ale věnuje hlavně sama sobě a své rodině. Ani jí nejsou lhostejné události, které se dějí na Ukrajině.

Markéta na svém instagramu vyjádřila podporu nejen ukrajinským maminkám s dětmi. Nechce se o tomto tématu na sociálních sítích bavit, protože nechce rozdělovat fanoušky na dva tábory. Jediné, co by si přála, je, aby děti vyrůstaly v klidném prostředí.

Musíme mít pozitivní mysl

Markéta sdílela se svými fanoušky fotografii, na které je vidět její dcera, která se dívá na zprávy. Na titulce můžete vidět „Válka na Ukrajině“, snímek je navíc černobílý, o to více může budit emocí.

Zpěvačka přiznala, že ji z fotografie mrazí. „Moje všechno na světě… Za tebou budu stát, za tebe budu dýchat a vychovám tě nejlíp, jak umím. Už jen pro ten úsměv, nadšení ze života a čistou duši, laskavost, pozitivní energii, kterou v sobě máš a která mě denně učí a drží nohama pevně na zemi…“

Markéta vyjádřila účast, je ráda, že má svou malou u sebe a může jí denně dopřát to nejlepší. Maminky z Ukrajiny takové štěstí teď nemají a i s dětmi musí trávit hodiny a dny v úkrytech v podmínkách, jež jsou nesnesitelné.

„Asi se to všichni snažíme nějak zpracovat. Nikdy jsem neměla potřebu se k těmto tématům vyjadřovat a rozdělovat svůj IG na dva tábory. Respektuju všechno, co se tady děje, respektuju vaše názory, potřeby komentovat a řídit ostatní, respektuju, že někdo tady dává práci, někdo se tváří, že nic, jiný, že se toho děje až moc…“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Markéta Konvičková (@marketakonvickova)

Markéta myslí hlavně na ty, kteří u dětí nemohou být

Ne všechny mají to štěstí a mají své děti u sebe. Internetem už proběhla zpráva, že se dítě narodilo přímo v metru, uprostřed bunkru. I proto maminky s dětmi prchají za hranice, kde se jim dostane pořádné péče, základních potřeb a také psychické podpory.

Markéta se snaží myslet pozitivně, a to především kvůli maličké. „Já se upínám na to dobré, co mě dělá šťastnou, malé radosti, dokud mám tu možnost, za kterou děkuju, a posílám sílu všem, kteří to štěstí nemají. Jdu okoupat, nakrmit, uspat, dát pusinku, zazpívat na dobrou noc, abych zítra ráno zase mohla vidět to vysmáté sluníčko v postýlce. Dobrou,“ dopsala nakonec.

Fanoušci s ní její obavy sdílejí. Většina z nich jsou totiž ženy a také maminky, které se snaží pomoci, jak to jen jde. Už se pořádá spousta sbírek, a to nejen pro lidi u hranic nebo za nimi. Lidé nabízejí také ubytování pro uprchlé rodiče s dětmi. Ukazuje se, že v krizi se jako národ umíme semknout.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina Tomanová

Související články