Petra Janů má za sebou pobyt v léčebně. Zážitek s pacientkou jí otevřel oči, došlo jí, že tam nepatří

od Markéta Krejčí
   < 1 minuta čtení
Janu Petra

Zdroj: Czech News Center / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Petra Janů patří ke stálicím českého showbyznysu. Není jen skvělou zpěvačkou, ale také velmi silnou ženu. Před 10 lety pochovala svého milovaného manžela Michala Zelenku. Ani to ji však nedokázalo zlomit. Zřejmě proto, že má své životní zkušenosti, které zahrnují mimo jiné i pobyt v psychiatrické léčebně.

Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, se na české popové scéně objevuje už od 70. let 20. století. Za tu dobu vyhrála třikrát anketu Zlatý slavík.

Manžel zemřel na rakovinu

Před deseti lety ji však potkala velká životní rána. Její manžel Michal Zelenka onemocněl rakovinou a jen Petra věděla, jak je jeho zdravotní stav vlastně vážný.

„Připravit se na to nedá. Já, na rozdíl od Michala, věděla, že už se nevyléčí. Prozradil mi to jeho doktor. Půl roku jsem žila s tímhle tajemstvím,“ svěřila se CNN Prima NEWS.

Jak je možné, že to zpěvačka všechno vydržela? Zřejmě za to můžou zkušenosti z mládí, které ji tak trochu zocelily. Její příběh popsal deník AHA!

Chtěla zemřít

Jako mladá zpěvačka se Petra Janů zamilovala, bohužel ovšem do toho nepravého. Na jednom koncertě zjistila, že se její vyvolený líbá na parketu s jinou.

„Už jsem nechtěla žít, a tak jsem spolykala nějaké prášky. Našla mě máma a nakonec mě odvezli do blázince,“ zavzpomínala interpretka hitu Už nejsem volná.

Životní lekce

Pobyt tam byl pro ni opravdu velkou zkouškou. „Jednou v noci jsem se vzbudila a stála nade mnou bláznivá pacientka, která si usmyslela, že jí chci ublížit,“ popsala hororový zážitek deníku.

„To mě hodně rychle vyléčilo. Vše jsem si v myšlenkách srovnala a uvědomila si, že za to žádný chlap nestojí,“ dodala. Tato životní lekce z ní pak udělala obdivuhodně silnou osobnost.

Zdroj: Ahaonline.cz, Cnn.iprima.cz

Autor: Karolína Ševcová

Související články