Marek (48): O suvenýru z dovolené jsem se dozvěděl až nedávno. Srazilo mě to na kolena

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz suvenyr

Zdroj: Shutterstock

Vzal jsem manželku na dovolenou. Poprvé bez dětí, jen my dva. Opravdu jsem se těšil. Poslední roky to bylo náročné, však to každý rodič zná. Děti už byly dost velké na to, abychom se nebáli nechat je doma samotné, i na to, aby s námi dobrovolně odmítly jet.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nemohl jsem se dočkat, až si užiju čas jen se svojí ženou. Dovolená byla pro nás oba za odměnu. Vymyslel jsem nám bohatý program a doufal, že si to společně užijeme na maximum.

Poprvé sami. Bylo to výjimečné

S manželkou máme tři děti. Od narození nejstaršího syna se naše životy točily jen okolo nich. A bylo to tak samozřejmě v pořádku, děti jsme si přáli.

S narozením druhého bylo času rázem zase o něco méně. A to nemluvím o narození nejmladší dcery. To už jsme na sebe neměli čas skoro vůbec.

Proto jsem byl rád, že se nám poštěstilo vyrazit si na dovolenou jen ve dvou. Poprvé po dvaceti letech jsme mohli být jen ve dvou.

Všechno mělo být zalité sluncem…

…jenže nebylo. První dva dny to bylo krásné, ten klid a pocit, že nemusíte myslet na nikoho dalšího. Jenže už třetího dne jsme se stihli pohádat.

Mohl za to spor, jak naložit s odpolednem. Já pro nás vymyslel krásné výlety po okolí. Přál jsem si, aby toho moje žena hodně viděla, aby poznala památky.

Jenže ona chtěla k moři. Plánovala si ležet celý den na pláži. Hádka skončila tak, že jsme si šli každý po svém.

Zbytek dovolené se nesl v podrážděném duchu

Ani zbytek naší dovolené nebyl ideální. Zatímco já chodil po památkách, opravdu jsem toho chtěl vidět co nejvíce a velmi mě to zajímalo, manželka trávila čas na pláži nebo u hotelového bazénu.

Scházeli jsme se až u večeře, večer jsme se nezdržovali na pokoji, ale chodili jsme do restaurací a podobně. Nálada by se ale dala krájet… Vůbec to nebylo takové, jaké jsem si to představoval.

Z dovolené si manželka přivezla suvenýr

Po návratu domů se všechno vrátilo do starých kolejí. Zajeli jsme do stereotypu, začali jsme spolu zase docela rozumně vycházet, ale stále jsem měl pocit, jako by mezi námi něco bylo. Netušil jsem však co.

To jsem zjistil teprve nedávno. Manželka mi oznámila, že je těhotná. Časově to odpovídalo, že k početí muselo dojít během dovolené. My dva spolu ale nespali. A právě tam byl zakopaný pes.

Moje žena mi tak chtě nechtě musela přiznat, že mi byla nevěrná. To byla rána, která mě srazila na kolena. Nečekal jsem to.

Dozvěděl jsem se, že měla poměr s jedním místním mladším mužem. Prý se cítila sama, já byl pořád někde na výletech a on jí moji nepřítomnost vynahrazoval. Očividně až moc…

Autor: Karolína Nezbedová

Související články