Janek (30): Souhlasil jsem jen proto, že ji miluji. Dobrovolně si nechávám dělat hrozné věci

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz souhlas

Zdroj: Shutterstock

Do Lucky jsem se zamiloval až po uši. Rychle si mě omotala okolo prstu a já se nechal. Šla na to docela hopem. Už po dvou měsících se ke mně chtěla nastěhovat a já nebyl proti. Chtěl jsem mít svoji lásku vedle sebe.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Měl jsem na očích růžové brýle. Nevadilo mi, že můj doposud typicky chlapský byt začala měnit k nepoznání. Růžový přehoz přes gauč, v posteli spousta polštářků, svíčky…

Neřešil jsem to

Lucka byla krásná, chytrá a vtipná. Hned mezi námi přeskočila jiskra a já v tom lítal. Nevadilo mi, že na to jde docela rychle – na prvním rande jsme spolu spali, za dva měsíce už jsem nosil její věci k sobě do bytu.

Neuvědomoval jsem si to, nebo jsem to možná nechtěl vidět, ale Lucka si mě omotala okolo prstu. Ať přišla s čímkoli, souhlasil jsem. Spoustu věcí jsem neřešil.

Neřešil jsem, že mi mění byt. Nikdy jsem si nepotrpěl na dekorace. Najednou jsem jich měl plný byt. Ale byla tu taky Lucka, proto jsem nad tím zavřel oči.

Před kamarády bych se k tomu nepřiznal

Lucka se postupně ujala naší domácnosti. Rozhodovala o všem. A já si to nechal líbit. Miloval jsem ji a ona věděla, jak si mě ochočit.

Šla na mě přes ložnici a tam to vážně uměla. Ještě nikdy před tím jsem neměl podobnou ženu, tak vášnivou a chtivou. Nejen tímhle si mě Lucka k sobě připoutala.

Postupně jsem začal dělat věci, které bych nikdy předtím neřekl, že dělat budu. Před kamarády bych se k tomu ale nepřiznal. Styděl bych se.

Změnila mě

Lucka mě změnila k obrazu svému. Postupně si mě vycvičila a já si toho nevšiml. Nebo to neřešil, protože jsem ji tolik miloval.

Došlo mi, že je něco jinak, když jsem s pár kamarády seděl nad pivkem a jen tak jsme klábosili o životě. Jeden z nich si potom stěžoval, jak ho manželka donutila doma vysávat. Prý se kvůli tomu hrozně pohádali, protože jí řekl, že tohle je ženská práce a chtít to po něm nemůže. Tehdy jsem se zarazil. Já totiž dělal i jiné věci než pouze vysávání.

Souhlasil jsem jen proto, že ji miluji

Do Lucky jsem blázen, proto si nechávám dělat hrozné věci, které musím před kamarády tajit. Jak bych jim vysvětlil, že doma žehlím prádlo, zatímco se moje přítelkyně dívá na televizi?

Že mi napíše do práce, ať zajdu na nákup? Že mi nařídí, abych upekl buchty, uvařil svíčkovou nebo umyl okna? Tohle by se vysvětlovalo opravdu hodně těžko.

Dělám to jen proto, že Lucku miluji. A ona ví, jak na mě. Nechávám si to líbit, abych si ji udržel.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články