Radek (39): Přítelkyni nemůžu představit svým rodičům. Její zlozvyk by je pobouřil

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz zlozvyk

Zdroj: Shutterstock

Radek má už dva roky přítelkyni, přesto své rodině tvrdí, že je sám. Od rodičů tak často slýchává, že by se měl konečně usadit a založit rodinu. Věk už na to rozhodně má. Radek má ale dobrý důvod, proč s představením přítelkyně Nikoly otálí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ačkoli je zadaný, a s partnerkou dokonce čekají miminko, nemůže se s touhle novinkou Radek nikomu pochlubit. Je si totiž jistý, že pokud by rodiče viděli Nikolu, její chování by je pobouřilo.

Dva roky lžu své rodině

„Nejsem na to pyšný, ale už dva roky lžu svým nejbližším,“ svěřuje se Radek v e-mailu, který nám poslal. Cítil totiž potřebu se svěřit.

Dva roky už chodí s Nikolou. Před měsícem se dokonce dozvěděli, že Nikola čeká miminko. Ani tuhle krásnou zprávu však Radek nemůže nikomu říct.

„Od maminky pořád slýchávám, jak hazarduji se životem, že jednou zůstanu sám a bude mi to líto,“ svěřuje se. „Maminka se bojí, že si nikoho nenajdu a ona se nikdy nedočká vnoučat,“ dodává.

Tragédie v naší rodině

I když to Radek s Nikolou myslí vážně, s představením rodině nadále otálí. Je tu totiž jedna věc, která mu brání seznámit svoji partnerku s rodiči.

„Nikola je kuřačka,“ vysvětluje Radek. „V naší rodině se kouření odsuzuje, může za to tragédie, která nás potkala před lety,“ dodává.

Radek měl mladší sestru. Té lékaři zjistili rakovinu plic. Místo toho, aby se léčila, začala ještě více kouřit. Tím svému zdravotnímu stavu rozhodně neprospěla, ve hře byly i jiné faktory, ale Radkova sestra nakonec zemřela. A její rodiče dávají její smrt za vinu kouření.

Nikola to nechápe

Nikola se samozřejmě zajímala, proč ji Radek nepředstavil rodičům, zvláště teď, když čekají miminko. Když jí Radek řekl pravý důvod, kroutila nad ním hlavou.

„Nikola nedokáže pochopit, že naši kouření nesnáší,“ zoufá si Radek. „Tvrdí mi, že pokud měla moje sestra rakovinu, hrály tam roly i jiné věci, že určitě neumřela jen proto, že kouřila i dvě krabičky denně,“ píše.

Rodiče by určitě pobouřila

Přítelkyně na Radka naléhá, že budou rodina a bylo by na čase, aby poznala jeho rodiče. Mluví také o svatbě a svatba bez rodičů přece nepřipadá v úvahu.

„Nikola na mě tlačí, chce se vdávat, bere to přes dítě,“ zoufá si Radek. „Já ale vím, že kdyby rodiče viděli, že kouří, a to dokonce i teď, když je těhotná, ačkoli se to snaží omezit, určitě by je to pobouřilo,“ dodává.

Radek neví, co má dělat. Je mu jasné, že seznámení jednoho dne stejně přijde. Zatím se mu Nikolu nepodařilo přesvědčit, aby s kouřením přestala. A do té doby se bojí ji rodičům představit.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články