Linda (41): V odpadcích jsem objevila něco, co mi nasadilo brouka do hlavy. Povím vám celý příběh

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Smutna zena

Zdroj: Shutterstock

Pustila jsem se do běžného úklidu. Manžel ani naše dvě takřka dospělé děti tomu moc nepřidají. Opět jsem se rozzlobila na manžela, který si nevynesl odpadkový koš u svého stolu. Dělává to pořád a hrozně mě tím vytáčí. Mezi obaly od sušenek a několika tikety jsem našla i jednu věc, která mě zaskočila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ani nevím, co mě to napadlo. Možná instinkt? Nebo to byla prostě jen náhoda. Nedělám to běžně, abych si prohlížela odpadky v koši. Proč taky? Jenže toho dne jsem to udělala a objevila něco, co mi o několik dní později změnilo život.

Proč to udělal?

Během úklidu, při kterém jsem několikrát v duchu nadávala na svého nepořádného muže i děti, jsem sbírala odpadkové pytle. Děti ani manžel si zkrátka neumí vynést koše.

Už mě to po těch letech, co si doma připadám kolikrát jako pokojská, kuchařka a pradlena v jednom, nepřekvapilo.

Co mě ale překvapilo dost, byl objev v koši u manželova stolu. Onen papír, který jsem našla mezi odpadky, totiž prozrazoval, že před několika dny zaplatil dovolenou.

Udivilo mě to. Částka nebyla zrovna nejnižší a já netušila, proč to udělal. Finančně jsme na tom sice nebyli špatně, ale luxusní dovolenou ve Španělsku jsme si momentálně dovolit nemohli.

V hlavě mi vrtal červíček pochybností

Přemýšlela jsem nad tím zbytek odpoledne. Vlastně už jsem se nedokázala soustředit na nic jiného. Ptala jsem se sama sebe, proč manžel koupil dovolenou za několik desítek tisíc a nic mi o tom neřekl?

V hlavě mi vrtal červíček pochybností. Jediné vysvětlení, které mě napadlo, bylo to, že mi to chtěl dát jako překvapení. Za necelý měsíc jsme totiž měli oslavit dvacáté výročí svatby.

Tahle myšlenka mě dokonce zahřála u srdce. Mezi mnou a manželem to sice nebylo ideální, ale stále jsem ho milovala. I přes všechny neshody.

Čekala jsem, kdy mi o naší dovolené řekne

Vlastně jsem se tak nějak uvnitř sebe spokojila s představou, že je dovolená zaplacená pro nás v rámci výročí. A vnitřně mě to velmi těšilo.

Nechtěla jsem ale manželovi zkazit překvapení, proto jsem o objevu v koši mlčela. Chtěla jsem, aby s tím za mnou přišel sám. Jenže on nepřišel.

Dny plynuly a najednou nastal den, kdy jsme slavili výročí. To už jsem netrpělivě čekala, že mi předá letenky nebo třeba poukaz na dovolenou. Místo toho jsem dostala frézie a bonboniéru. Nechápala jsem to.

Život se mi změnil od základů

To už jsem to nevydržela a manžela se na luxusní a přepychovou dovolenou, kterou zaplatil, zeptala. Civěl na mě s pusou dokořán, očividně mou otázku ani v nejmenším nečekal.

Nejdříve se snažil zapírat, že o ničem neví, nakonec šel ale s pravdou ven. A ta pravda mě zasáhla jako blesk z čistého nebe.

Dovolená nebyla pro nás. Byla pro něj a jeho milenku, se kterou měl už půl roku poměr. Když jsem teď znala pravdu, oznámil mi, že se chce rozvést a do dvou dnů se odstěhoval. Mně zbyly jen oči pro pláč.

Takový vývoj událostí jsem nečekala. Měla bych se na manžela zlobit, že mě podváděl a utrácel za milenku spoustu peněz. Ale já ho miluji a nedokážu se na něho zlobit, ačkoli mi ublížil jako ještě nikdy nikdo před ním.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články