Libor (39): Žena začala pracovat z domova. Když jsem jednou přišel dříve, nevěřícně jsem zíral

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz prace z domova

Zdroj: Shutterstock

Během mateřské dovolené, na kterou moje žena před třemi lety nastoupila, začala pracovat z domu. Nejdříve to brala jako drobný přivýdělek, ale postupně se jí peníze začaly sypat a ona už se do práce nevrátila. Nikdy mi pořádně neřekla, co vlastně její práce obnáší, a je pravda, že já se ani nikdy moc nezajímal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O to více jsem byl překvapený, když jsem se jednou domů vrátil dříve. Tehdy jsem totiž plně pochopil, čemu se moje žena věnuje a co je ta její vysněná práce z domu, o které tolik básnila. Věřte mi, že byste určitě nechtěli, aby vaše manželka dělala něco podobného.

Věnovala se tomu už na mateřské

Než manželka nastoupila na mateřskou dovolenou, pracovala jako prodavačka v jednom větším obchodě. Svoji práci zrovna nemusela, ale v našem městě nebylo mnoho příležitostí, jak se jako žena uplatnit.

Věděl jsem proto, že se do práce po skončení mateřské nepohrne. Nastavila si ji schválně na čtyři roky, aby byla se synem doma co nejdéle.

Během toho si ale našla přivýdělek. Nejdříve o tom moc nemluvila, vlastně jsem ani nevěděl, že něco takového zkouší. Pak se mi svěřila, že asi našla způsob, jak přijít k penězům i v době, kdy je doma se synem.

Uvítal jsem to. Manželka kromě příspěvku na dítě přispěla do rodinné kasičky i dalšími penězi a já netvrdím, že se to nehodilo.

Nezajímal jsem se, co vlastně dělá

Nebylo to tak, že bych manželčinu práci z domova úplně vypustil z hlavy. Jen jsem nějak necítil potřebu kdovíjak se zajímat, co vlastně dělá, když jsem v práci. Kolikrát se práci z domu věnovala i po večerech, kdy jsme se synem spali.

Ani žena neměla chuť se tím chlubit. Jen mi vždycky řekla, že si třeba za jeden den vydělala tisícovku a jak je s tím spokojená. A já to tak bral.

Domů jsem se vrátil dříve a nestačil se divit

Tuhle jsem se domů vrátil dříve. Je pravda, že několikrát jsem ženu u práce viděl, prostě seděla u notebooku a něco tam cvakala. Jenže toho dne jsem odhalil pravou podstatu její práce.

Žena opět seděla u notebooku, syn zrovna spinkal. Očividně mě doma nečekala, tvářila se nervózně. Pak bylo slyšet, že se syn probudil, žena k němu odběhla a já se posadil v obýváku ke stolu. Projížděl jsem na mobilu zprávy na internetu a koutkem oka si všiml, že manželka má na notebooku několik otevřených chatovacích okének. Zvědavě jsem nakoukl a nestačil se divit.

Moje žena si psala pod několika přezdívkami s muži! A nebyly to zprávy o počasí. Pročetl jsem pár konverzací a byl jsem v šoku. Moje žena si s nimi psala hodně intimně. To jsem rozhodně nečekal.

Když se vrátila se synem v náručí, z mého výrazu pochopila, že jsem to viděl. Začala něco o tom, že za to nabízí slušné peníze a že nikdo neví, že to píše ona. Prý vystupuje pod přezdívkami a jde jen o psaní. O tom mě několikrát ujistila. I tak jsem chtěl, aby s tím skončila. Nelíbí se mi, že by si moje žena měla psát s cizími chlapy, a ještě o takových věcech. Slíbila, že toho nechá. Ale nejsem si jistý, jestli to udělala.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články