Královna Alžběta prozradila, jak začíná každé ráno. Stejná rutina už po desítky let

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Kralovna Alzbeta

Zdroj: Profimedia

Všichni máme nějaký ten ranní rituál. Někteří se nedokážou probrat bez kávy nebo čaje, jiní se sprchují studenou vodou. Někdy se nám náš rituál natolik osvědčí, že u něho zůstaneme i několik let. Královna Alžběta se již dlouhé roky řídí heslem: Bez ranního čaje ani ránu.

Královna Alžběta II. se narodila v roce 1926. Dnes je této velkolepé ženě již 95 let a celkem 69 let působí jako hlava státu ve Velké Británii. Co je jejím receptem na dlouhověkost? Možná by to mohla být její dlouholetá ranní tradice.

Nedávno se královna podělila s médii o informace o tom, jaký je její jídelníček a jak začíná její den. Mnohé z vás nejspíš odpověď nepřekvapí. V Anglii totiž snad nežije nikdo, kdo by nemiloval čaj. Ona ho ale nepije jen o páté, jako většina lidí.

Earl Grey před snídaní

Angličané jsou proslulí svou u láskou k čaji. Speciálně pak k černému čaji s cukrem a mlékem, který pijí podle tradice obvykle kolem páté hodiny odpolední. Není to ale žádné psané pravidlo.

Většina obyvatel země pije čaj i během dne a tradice pití čaje s mlékem se přenesla už i do ostatních zemí, kde se sice nedodržuje takzvaný čaj o páté, nicméně zjemnění nápoje mlékem se stalo poměrně oblíbeným zvykem.

Není se čemu divit, že královniným oblíbeným nápojem je právě černý čaj. Kávu pije jen příležitostně a slazeným limonádám se vyhýbá. Šálkem kvalitního Earl Greye ale nepohrdne.

A to především po ránu, kdy na ni ihned po probuzení čeká hrnek s tímto lahodným teplým nápojem. Královna si svůj ranní čaj dopřává ještě před snídaní.

To ovšem neznamená, že by si čaj nedala i během dne. Dodržuje tradici odpoledního čaje o páté a stejně tak si dá nápoj ráda i během dne, když je k tomu příležitost. Samozřejmě černý a s mlékem.

Královská snídaně je základem dne

Alžběta II. se v médiích svěřila s tím, že ona sama je zastáncem hesla „Snídat jako král, obědvat jako princ a večeřet jako chudák.“ Podle ní je snídaně hlavním jídlem dne, oběd by měl být vydatný a večeře už jen taková, aby člověk nehladověl.

K snídani si královna dopřává obvykle tousty se sladkým džemem, ale ráda má i šunku, míchaná vajíčka a bohatou zeleninovou oblohu. Miluje také zdravá jídla. K obědu sice nepohrdne masem, nesmí ale chybět čerstvý salát nebo chřest.

Alkoholu sice královna neholduje, je si ale vědoma toho, že jedna sklenička denně ještě nikdy nikoho nezabila. Příležitostně si tak dává svůj oblíbený nápoj, kterým je gin s ledem.

Alžběta se přiznává i k tomu, že její velkou láskou je čokoláda. Ráda si dá domácí sušenky nebo jakýkoli dezert, který ji obsahuje. Nejraději má hořkou s velkým podílem kakaa.

Zda je tohle všechno receptem na dlouhý a spokojený život, není úplně jasné. Pravda je, že Alžběta II. žije celkem zdravě, snaží se být milá a pozitivní a s ničím si nedělat hlavu. A prozatím, jak se zdá, vše funguje, jak má.

Zdroj: royal.uk, thelist.com
Autor: Shani Maiová

Související články