Kamil (36): Válka babiček: To, co dělaly kvůli získání vnoučat, bude nad vaše chápání

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz babicky

Zdroj: Shutterstock

Narození prvního vnoučete mělo být pro obě babičky radostnou událostí, na kterou se dlouhé roky těšily a připravovaly. Kamil a jeho žena Pavlína se na příchod prvního potomka Lukáška moc těšili. Ani jeden z nich totiž netušil, jak to malé rozkošné miminko zasáhne do jejich životů.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Na jednu stranu úsměvný příběh nám Kamil poslal do e-mailu. Cítil potřebu se svěřit. Navíc doufá, že není jediný, kdo zažil něco podobného. Povyprávěl nám skrze písmenka, jak jeho první syn Lukáš rozdělil babičky.

Neustále na nás naléhaly

Kamil a Pavlína čelili nátlaku ze strany obou maminek. Obě dvě se totiž nemohly dočkat, kdy se stanou babičkami. Pro mladé manžele to ale bylo velmi nepříjemné.

„Na každém obědě, při každé příležitosti jsme poslouchali, kdy už konečně budeme mít dítě,“ vzpomíná Kamil. „Naléhaly na nás, bylo to nepříjemné,“ stěžuje si.

Z maminek se stanou babičky. Konečně!

„Neumíte si představit tu radost a zároveň naši obrovskou úlevu, když jsme budoucím babičkám tu radostnou novinu oznamovali,“ pokračuje Kamil. „Oznámení o Pavlínině těhotenství je obě dvě dojalo k slzám,“ píše.

Nastávající babičky se nemohly dočkat, až se první vnouček narodí. Už tehdy si Kamil všímal lehce nezdravé soutěživosti, ale neřešil to.

Začaly se mezi sebou předhánět

Vnouče ještě nebylo na světě a babičky už se mezi sebou předháněly, která z nich bude ta nejlepší, nejmilovanější a nejoblíbenější babča. Kamil i Pavlína z toho byli nervózní.

„Jedna druhé dávala najevo, že právě ona je ta lepší,“ vzpomíná. „S manželkou jsme si všímali, že se vzájemně přestávají respektovat. Situace byla stále horší a horší, a to kluk ještě ani nebyl na světě,“ vypráví Kamil.

Nemohly si přijít na jméno

„Když se syn narodil, byl to ten nejkrásnější okamžik v mém životě,“ přiznává Kamil a dodává, že podobně by tyhle chvíle hodnotila i jeho žena. Jenže pak se stalo něco, s čím nepočítal ani jeden z nich.

„Pozvali jsme babičky, ať se přijdou na vnuka podívat, a ukázalo se, že to byla chyba,“ uznává Kamil v e-mailu. „Už v porodnici na pokoji šestinedělí se mezi sebou přetahovaly o to, kdo si Lukáška pochová jako první. Dělaly ostudu před dalšími maminkami, které byly s mojí ženou na pokoji,“ pokračuje.

Jak syn roste, je to ještě horší!

Kamil i Pavlína si mysleli, že se situace časem uklidní. Jenže se spletli. Jak jejich syn Lukáš roste, je situace mezi babičkami stále horší.

„Lukášek už má dva roky a sem tam dá přednost jedné, nebo druhé babičce,“ vysvětluje Kamil. „Jsou z toho pak šílené scény. Nevíme si s nimi rady. Jestli to takhle bude pokračovat, tak se máme na co těšit,“ zoufá si nešťastně.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články