Jitka (45): Kamarádka se tahala s ženáčem. Nejdříve měla mou podporu, než jsem zjistila, kdo ten záhadný muž je

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena zenac

Zdroj: Shutterstock

Když mi kamarádka řekla, že si začala románek s ženatým chlapem, fandila jsem jí. Měla na jednu stranu můj obdiv, protože sama byla vdaná a takhle riskovat? To chce odvahu. Věděla jsem, že její manželství stojí za houby a přála jsem jí dobrodružství a pozornost, která se jí dle jejích slov dostávala od ženatého milence.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Až pozdě jsem přišla na to, kdo je oním záhadným mužem. V té chvíli jsem litovala, že jsem kamarádku podporovala, aby si románek užívala plnými doušky.

V manželství nebyla spokojená

Já i kamarádka Nikola jsme se vdávaly ve stejném roce. Obě dvě jsme si našly super chlapy, se kterými jsme chtěli zestárnout. U mě se nic nezměnilo, můj manžel byl v mých očích pořád tím nejlepším chlapem pod sluncem. Nikola na tom byla hůře.

Manželství se jí po několika letech začalo rozpadat. Její manžel Patrik pil a pro ránu ve svém opileckém stavu nešel daleko. Nikola s ním setrvávala jen kvůli dětem.

Pochlubila se, že si našla milence

Je to necelý rok, kdy se Nikola chlubila, že si našla milence. Zírala jsem na ni s pusou dokořán, když vyprávěla, že je taky ženatý a že se schází teprve krátce.

Když mi vyprávěla a popisovala, co s ním zažívá, záviděla jsem jí trochu toho dobrodružství. Můj manžel byl sice super chlap, ale po tolika letech společného života jsme si zevšednili. Sice jsme se stále milovali, ale už to nebylo o vášni, chtíči ani neukojitelné touze.

Nikola ale dle svých slov prožívala románek, který jsem jí tiše záviděla a taky přála, zasloužila si chlapa, který by ji rozmazloval. Doma se toho rozhodně nedočkala.

Podporovala jsem ji v tom

Nejednou se mi kamarádka svěřila, že neví, jestli dělá dobře. Pamatuji si na její slova, kdy měla obavy, že pokud by to prasklo, ublížila by mnoha lidem.

Já ji ale podporovala. Konečně měla chlapa, který si jí vážil, který ji nosil na rukou. Proč se toho vzdávat jen kvůli černému svědomí?

Když jsem zjistila pravdu, málem to se mnou švihlo

Půl roku jsem věděla o kamarádčině milenci. Půl roku jsem ji podporovala, ať si to užívá. Pak jsem ale zjistila, kdo je onen záhadný ženatý milenec. A udělalo se mi špatně.

Jejím milencem byl můj manžel. Ano, ten chlap, vedle kterého jsem každý večer usínala. Za zády se tahal s mojí kamarádkou a já nic nepoznala. Až v té chvíli mi došlo, že ze mě společně dělali hlupáka. Bylo mi z toho zle.

Jak jsem to mohla tušit? Nemohlo mě ani napadnout, že se kamarádka, často u mě doma, chlubí milencem, kterým je můj manžel. Jak mi to mohli udělat?

Autor: Karolína Nezbedová

Související články