Dita (48): Z bohaté paničky chudákem ze dne na den. Žila jsem si nad poměry a nevážila si toho, co jsem měla

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena bohatstvi

Zdroj: Shutterstock

Dita měla ještě donedávna muže, který ji miloval. Jenomže ona mu jeho lásku neoplácela. Jenom ho využívala a neuvědomovala si, kam tím míří. Dnes už ví, že kvůli své rozmarnosti ztratila nejen bydlení, peníze a skvělý kolektiv rodinných přátel, ale i milujícího manžela.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Dominika poznala před sedmi lety. On se do ní hned zamiloval. Několikrát s ním šla ven, a i když nemohla říci, že by k němu přímo cítila nějakou chemii, to, jak se k ní choval, jí dělalo dobře.

„Dominik mě opečovával. Neustále mi něco kupoval, byla jsem u něho na prvním místě. Bral mě do společnosti, kde mě představoval jako ženu svého života. A já se cítila chtěná a milovaná,“ popisuje Dita.

Lákalo mě i jeho bohatství

Dita tou dobou pracovala jako pokladní v obchodě. Sama si sotva vydělávala na živobytí, Dominik byl ale realitní makléř s velkými financemi na účtu a luxusní vilou, do které se po půlročním vztahu přestěhovala.

„Dostala jsem přístup k účtům, mohla jsem si koupit všechno, co jsem chtěla. Najednou jeho dary nebyly tak zázračné, protože jsem si cokoli mohla sehnat. I když za jeho peníze. A tak jsem si začala zvykat na to, že mohu všechno.“

Po dvou letech požádal Dominik Ditu o ruku a ona souhlasila. „Nikdy jsem k němu necítila vyloženě lásku. Byla to spíše taková blízkost. A hlavně jsem s ním byla v bezpečí.“

Na život v luxusu si Dita brzy zvykla a začala toho zneužívat. Chodila do společnosti bohatých lidí, začala pracovat v manželově firmě, kde ji zaměstnal jako sekretářku a dával jí přehnaně vysoké výplaty.

„Měla jsem všechno, ale stále to pro mě asi nebylo dost. Teď si to uvědomuji, ale je na to pozdě. Z úplného vrcholu jsem nyní klesla na samé dno. A to jen proto, že jsem si nevážila toho, co jsem měla.

Našla jsem si vedlejší vztah

Kdykoli nebyl Dominik doma, Dita toho využila. Začala se chlubit cizím bohatstvím před svými starými přáteli. Mezi nimi se objevil i dávný kamarád. Když zjistil, že je Dita bohatá panička, chtěl něco víc.

„Pokoušel se mě svést delší dobu. A já jsem si nakonec řekla, proč ne. Začala jsem se s ním scházet pravidelně, a nakonec jsem s ním trávila skoro každou druhou noc, aniž by si toho můj muž všiml,“ popisuje Dita.

Jenomže vedlejší vztah netrval dlouho. Před Dominikem se jedna Ditina kamarádka prořekla a nevěra byla venku. A když se to dozvěděl, okamžitě požádal o rozvod.

„Najednou jsem nebyla bohatou paničkou, ale jen opuštěnou ženou, která zklamala svého manžela. Bydlím v podnájmu, na který sotva mám, protože práci ve firmě manžela jsem ztratila.

Došlo mi, že jsem přišla nejen o bohatství, ale také o řadu přátel, kteří se logicky postavili na stranu mého bývalého. A je mi líto i to, že jsem ublížila Dominikovi. Vždycky pro mě dělal všechno a já to zahodila. I když si své problémy zasloužím, teď přemýšlím, jak z nich ven,“ dodává čtenářka závěrem.

Autor: Shani Maiová

Související články