Linda (50): Můj muž je z jiné planety. Pánové, tohle opravdu své ženě doma nedělejte

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena muz z jine planety

Zdroj: Shutterstock

Pokud byste mého muže potkali někde na ulici, asi byste si ho vůbec nevšimli. Je to obyčejný chlapík po padesátce, který svým vzhledem nijak nevyčnívá. Pokud byste ho ale znali trochu blíže a věděli, čemu se věnuje ve svém volném čase, pak byste si asi ťukali na čelo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Bohužel nepřeháním. Na první pohled obyčejný a i ve svých letech pohledný chlap. Co se ale odehrává v našem domě, tomu by věřil jen málokdo. Někdy mám pocit, že můj manžel je z jiné planety. Cožpak jsou tyhle věci normální?!

Všechno začalo až poté, co dostal invalidní důchod

Dokud můj manžel normálně chodil do práce, měl takové ty běžné koníčky jako kterýkoli jiný chlap. Chodíval s kamarády na pivo, sledoval fotbal nebo hokej.

Po úrazu v práci, který se mu před čtyřmi lety stal, zůstal v invalidním důchodu. Poranil si záda a není schopný pracovat.

Tehdy začal mít spoustu volného času a vymýšlet různé podivné věci. Tehdy mě ale nenapadlo, že se to jednoho dne tak zvrtne.

Nad jeho nápady často kroutím hlavou

Manžel si našel koníček, který jsem neznala. Nikdy by mě ani nenapadlo, že se toho někdo může účastnit. Zaregistroval totiž model veterána v jedné skupině, kterou našel kdesi na internetu.

Poté této hračce založil cestovatelský deník a poslal ji do světa. Od té doby veterán cestuje po všech možných koutech a lidé, kteří ho u sebe „ubytují“, mu vyplňují cestovatelský deník.

I u nás se už vystřídalo mnoho hraček. Manžel není jediný, kdo tomuto zvláštnímu koníčku propadl. Posledně psal deník plyšovému medvídkovi, který dorazil z druhého konce republiky.

Tvrdí o sobě, že je úplně normální

To ale není jediná věc, které se manžel věnuje a kterou nechápu. Další jeho koníček jsou zápasy brouků. I nad tím kroutím hlavou.

Jednou pochytal pár větších brouků, nevím přesně, jak se jmenují. Poté se spřáhl s nějakým chlapíkem, který ho vzal na první broučí závody. Nechápala jsem to.

Někdy mám pocit, že můj manžel není normální. On o sobě tvrdí, že je úplně v pohodě a to, co dělá, není nijak zvláštní.

Jsem úzkoprsá, nebo je můj manžel opravdu mimo? Bojím se, s jakou další bláznivou věcí přijde příště. U něj totiž člověk nikdy neví.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články