Mirka (47): Dostala jsem od manžela dárek, který nepatřil mně. Až vám řeknu, co se stalo potom, bude vám do pláče

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena nespravny darek

Zdroj: Shutterstock

Nesmírně mě potěšilo, když mi kurýr přinesl balíček. Od svého muže bych totiž takovou pozornost rozhodně nečekala. Krabice, kterou mi nechal poslat, mě dohnala až k slzám. To jsem ale ještě nevěděla, že ten dárek vůbec není určený mně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Znám Radovana už více jak dvacet let a něco takového bych do něho neřekla. On je totiž ten typ muže, kterému musíte do telefonu nastavit upozornění, jinak na vaše narozeniny zapomene. Tímhle gestem se ale překonal a vyrazil mi dech.

Mám tu pro vás balíček, paninko!

Toho dne jsem měla volno. Manžel měl odpolední a já se doma věnovala úklidu – dáte mi za pravdu, že nejlépe se doma šůruje, když tam nikdo nepřekáží. Z úklidu mě vytrhl zvonek.

„Zdravíčko, mám tu pro vás balíček, paninko,“ ozval se příjemný hlas kurýra, který čekal za dveřmi. Předával mi do ruky krabici a šibalsky u toho na mě mrknul. „Podle jména váš pan manžel,“ dodal ještě před odchodem.

Zaskočilo mě to. Proč mi manžel poslal balík? Nikdy předtím nic takového neudělal. Neměla jsem ani narozeniny a do výročí ještě zbývaly dva měsíce.

Dojalo mě to k slzám. A potom jsem dostala vztek

Balík jsem odložila na stůl v kuchyni a ještě pár minut ten okamžik vstřebávala. Vzkaz na balíčku napovídal, že je skutečně od mého muže. Stálo v něm: „S láskou Radovan“. Nebylo pochyb o tom, že ho poslal můj muž.

Nebudu lhát. Dojalo mě to. Slzela jsem nad nerozbaleným dárkem a v ten moment ještě netušila, že vzápětí dostanu neskutečný vztek. Ten se dostavil prakticky hned poté, co jsem záhadný dárek konečně rozbalila.

Co to sakra je?!

Ať už jsem od svého manžela čekala cokoli, tohle tedy rozhodně ne. V balíčku se totiž ukrývalo hodně sexy prádlo v sytě rudé barvě. Tohle rozhodně nemohlo být pro mě.

Nejdříve jsem to nechápala. Že by se někdo spletl? Pak jsem se znovu podívala na lísteček a písmo bylo manželovo. Nebyl pochyb o tom, že je to jeho dílo. Jenže komu patřilo to svůdné prádélko, do kterého bych se ani zdaleka nevešla?!

Koktající manžel a neskutečná bolest

Vytočila jsem manželovo číslo. Cloumal se mnou vztek, zároveň se mi už v ten okamžik chtělo brečet. Ustála jsem nával emocí a na manžela udeřila, komu patří to prádlo, které očividně omylem poslal na špatnou adresu.

Jak jsem ještě nikdy neslyšela svého manžela koktat, pak právě v ten den ano. Absolutně nevěděl, co by mi na to řekl, proto po chvíli trapného koktání vysolil pravdu. V té chvíli mi srdce puklo a já se rozplakala.

Dárek skutečně nepatřil mně, byl určený pro manželovu bokovku. To nejhorší ale přišlo až potom. Nejenže se manžel neomluvil, ale ani mi neslíbil, že ten románek ukončí. Naopak. Využil pravdy, která jeho chybou vyšla najevo, a k milence se odstěhoval.

Srazilo mě to na kolena. O nemanželském poměru mého muže jsem se dozvěděla dárkem, který nebyl určený mně. Tak moc to bolí, navzdory tomu, jak mi ublížil, ho totiž stále nosím v srdci.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články