Jiří Ployhar promluvil otevřeně o drogách. Kvůli heroinu byl dokonce podmínečně vyloučen

od Soňa Jiroutová
   2 minuty čtení
Jiri_Ployhar

Zdroj: Nextfoto

Herce Jiřího Ployhara můžete znát ze seriálu Život na zámku či Redakce, kde ztvárnil postavu Mrázka. Před kamerou stál ale již v 8 letech, protože pochází z umělecké rodiny. Maminka mu dokonce dodnes dělá mentora. Ve svém soukromém životě si sáhnul doslova na dno.

Ačkoliv je celá rodina umělecky založená, Jiří Ployhar chtěl původně z rodinné tradice zběhnout a stát se fotbalistou. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka se však svěřil, že bylo jasné, že jeho výkony na první ligu nebudou, a tak s ním začala maminka chodit na konkurzy.

Droga 90. let

Tak by se dal pojmenovat heroin. V 90. letech tato droga ovládla českou drogovou scénu a podlehlo jí mnoho mladých lidí. Mezi nimi byl i Jiří Ployhar. V již zmiňovaném pořadu uvedl, že ve filmu Door viděl Jima Morrisona, který se předávkoval heroinem ve vaně, a jemu tato scéna přišla velmi romantická. Dokonce natolik, že sám heroin vyzkoušel a málem jej to stálo život.

Bylo mu 15 let, když poprvé heroin vyzkoušel. Sám dokonce uvedl: „Jak někdo začíná trávou a končí na heroinu, já jsem to měl opačně.“ O nic se nezajímal a dopis ze školy, že je podmínečně vyloučen, nebral vážně.

DAMU mu dala smysl

Když se dostal na DAMU, vrátilo ho to do života a uvědomil si, že na scéně s heroinem nebylo nic romantického.

Kromě drogového opojení měl ale ještě další zálibu – srdíčka a hvězdičky v diáři! A žádnou romantiku v tom nehledejte, protože hvězdička bylo označení, že proběhlo v intimní sféře všechno až do konce. A srdíčko? „To bylo, když to taky proběhlo, ale nebylo to vevnitř.“

Maminka je jeho mentorkou a rádkyní. Dokonce prý měla přání, aby si zahrál prince. Pro tyto účely mu vystřihovala reklamy z časopisu na mastičky, po kterých prý narostou vlasy. Ačkoliv jí vysvětlil, že prince hrát nebude, nosila reklamy dále. Dodnes se nesmířila s tím, že nemá vlasy a chtěla jej poslat na nastřelení vlasů do Turecka, protože je to zde levnější. „Tak jsem si spočítal, že kdybych si to nechal udělat tady, bude mě to stát 6 milionů, ale v Turecku jenom 3,“ uvedl se smíchem.

Na svou drogovou minulost dnes již jen vzpomíná a život si dal dohromady. V současné době se do povědomí diváků dostal zejména díky seriálu Slunečná nebo Vyprávěj.

Zdroje: Extra, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová

Související články