Pašeračka Tereza byla deportována z letiště. Žádá o možnost vrátit se do České republiky

od Soňa Jiroutová
   < 1 minuta čtení
tereza hluskova

Zdroj: Profimedia

Přezdívku pašeračka Tereza jí už nejspíše nikdo neodpáře. V roce 2018 byla tehdy 22letá Češka zadržena na letišti v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu. Prý o nich nevěděla a myslela si, že jsou to dárky.

Jak šel čas s Terezou

První zprávy z ledna roku 2018 byly strohé. Zůstaly tak určité pochybnosti o tom, jak to vlastně bylo. Postupně se však začal odhalovat celý příběh a Blesk.cz poté již nenechal nikoho na pochybách článkem o tom, že přezdívka pašeračka Tereza je odůvodněné označení.

Původní záměry Terezy nebyly úplně špatné. Jela do Belgie, kde chtěla pracovat jako au-pair. Vidina lehce vydělaných peněz ji však nakonec přivedla do Švýcarska, kde se začala věnovat prostituci. A poté již její kroky vedly k pašování. Zde její příběh začal být veřejně známý.

Ačkoliv si odsouzení zasloužila, tak pobyt v pákistánském vězení jí nejspíše přál málokdo. Ve vězení v cizí zemi strávila 4 roky a propuštěna byla díky procesní chybě celníků. Jak uvedl pro Blesk.cz psycholog, následky si ponese již celý život.

Kde je Tereza?

Bezprostředně po propuštění proběhly českými médii informace, že se již dostala do České republiky. Tyto zprávy byly následně dementovány a všichni, kdo příběh Terezy sledují, se ptali na to, kde tedy Tereza je.

Začal koloběh problémů, které jí znemožnily návrat zpět do České republiky. Nedříve se prodlužovalo její propuštění, poté jí celníci nechtěli vrátit její věci. A když už vše vypadalo dobře, objevila se další komplikace – vízum. To jí bude vydáno až po odvolacím soudu.

Poslední známé zprávy jsou takové, že byla Tereza deportována z letiště a podala si žádost na Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo vnitra, které žádá o možnost vrátit se do České republiky.

Jak celý příběh Terezy dopadne, můžeme v tuto chvíli opravdu jen těžko předvídat.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Soňa Jiroutová

Související články