Gigi a Bella. Jak dvě krásné sestry dobyly svět modelingu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Gigi a Bella

Zdroj: Profimedia

Slavných sourozeneckých dvojic je po celém světě spousta. Často se totiž právě starší sourozenec stane vzorem pro toho mladšího. Svět modelingu teprve nedávno ovládlo sesterské duo Gigi a Bella Hadid. Znáte je?

Ačkoliv zní jejich příjmení exoticky, obě sestry se narodily v Los Angeles. Starší Jelena Noura Hadid neboli Gigi v roce 1995 a mladší Isabella Khair Hadid jen o rok později. Společně mají ještě mladšího bratra Anwara a dvě starší sestry z otcovy strany.

Orientální původ

Matka Yolanda Foster je bývalá modelka a zřejmě po ní obě dívky zdědily svou krásu. Otec, realitní magnát Mohamed Hadid, je původem Palestinec.

S modelingovou kariérou začala starší Gigi už jako malá dvouletá holčička. Tehdy se objevila jako tvář kolekce dětského oblečení značky Guess. Kvůli škole si ale dala pauzu a soustředila se hlavně na vzdělávání.

Mladší ze sester Bella se nejdříve věnovala na profesionální úrovni jezdectví. Dokonce měla ambice dotáhnout to až na olympijské hry, ale bohužel ji zastavila chronická borelióza. Poté se vydala do New Yorku za studiem fotografie, ale nakonec ji zlákal modeling.

Gigi o krok napřed

Obě sestry začaly být velmi úspěšné na přehlídkových molech mezi lety 2012 a 2014. Společný debut na Fashion Weeku v New Yorku si sestry užily právě v roce 2014 pro značku Desigual.

Vzhledově jsou sestry dost odlišné. Gigi je blonďatá kráska s andělskou tváří, zatímco Bella se svými tmavými vlasy působí více jako rebelka. Krásou ale oplývají stejně.

Dominantnější na módních molech byla ze začátku Gigi, ale Bella dlouho nezůstala pozadu. Obě se posléze staly andílky známé značky spodního prádla Victoria’s Secret.

Kromě toho, že jsou samy krásné a úspěšné, jsou obklopeny stejnými lidmi. Mezi jejich nejbližší kamarádky patří Kendall Jenner, Taylor Swift, Cara Delevingne nebo Hailey Baldwin.

Obklopeny celebritami

Vzhledem k tomu, v jakých kruzích se pohybují, se není čemu divit, že ani při výběru partnera se od showbyznysu nevzdálily. Gigi dlouhou dobu žije se zpěvákem a bývalým členem kapely One Direction Zaynem Malikem. Nedávno se jim narodila dcera Khai.

Bella několik let randila se zpěvákem The Weeknd. Jejich vztah byl ale dost turbulentní, protože se pravidelně rozcházeli a zase scházeli. K poslednímu odloučení došlo v roce 2019.

V loňském roce sice doba příliš nepřála velkolepým módním akcím, ale sestry Hadidovy rozhodně nezahálely. Gigi sice stihla otěhotnět a porodit, ale konec s modelingem to pro ni rozhodně neznamená.

Letos v březnu se obě sestry staly hvězdou virtuální přehlídky pro značku Versace, a právě Gigi svou přítomností pouhých pět měsíců po porodu budila více pozornosti. Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než ji Bella znovu dožene.

Zdroj: wikipedia.org, refresher.cz, super.cz
Autor: Karolína Ondrušková

Související články