Byli součástí neuvěřitelně úspěšných kapel a rozhodli se odejít. Těmto hudebníkům se to neskutečně vyplatilo

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Beyonce

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Byli součástí úspěšné hudební mašinérie jménem hudební skupina. S ostatními členy kapely měli skvělou chemii. Vyprodávali stadióny a měli milióny fanoušků. Oni se však rozhodli vsadit vše na jednu kartu — na sebe. Z ničeho nic opustili úspěšný projekt a začali od znovu, tentokrát už jen sami. Komu se to nejvíce vyplatilo, spočítal deník The Sun.

Nejlépe si po odchodu ze své původní kapely vedla zpěvačka Beyoncé. Ta byla v kapele Destiny’s Child od úplného začátku, stejně jako Kelly Rowland. Zbytek skupiny se průběžně obměňoval. A není divu, začala vystupovat již v 90. letech, když bylo dívkám pouhých devět let.

V roce 2004 se všechny tři stávající členky této skupiny rozhodly, že už spolu dál pokračovat nechtějí a rozešly se na své sólové dráhy. Nejlépe z toho vyšla právě Beyoncé.

Její majetek je nyní odhadován na 361 miliónů liber, což je přes 10 miliard českých korun. Její kolegyně Kelly Rowland se také dala na sólovou dráhu, mimo jiné účinkuje v soutěži X Factor jako porotkyně a má na kontě asi 8,6 milionu liber, tedy přes 255 miliónů korun.

Konec Spice Girls

Jedna z nejúspěšnějších dívčích kapel historie pochází z Velké Británie. Už se svým prvním singlem se dostala na špici celosvětového hudebního žebříčku. Ale již za dva roky se jedna ze členek — Geri Halliwell — rozhodla skupinu opustit a dát se na sólovou dráhu.

Její majetek se nyní odhaduje na 32 miliónů liber (950 miliónů korun). Její tehdejší kolegyně jsou na tom podobně, u Mel C je to 27 miliónů liber a u Emmy Bunton mluvíme o 21 miliónech.

Všechny ale mílovými kroky předběhla Victoria Beckham, která i za pomoci svého manžela vydělala 240 miliónů liber.

Zariskoval i Robbie Williams

Robbie Williams v roce 1995 opustil tehdy všemi milovaný boyband Take That. Dokonce museli být tehdy zprovozněny speciální linky, kam mohly volat zhroucené fanynky. Williamsovi se ovšem tento krok dokonale vyplatil.

V současné době jeho majetek čítá kolem 165 miliónů liber, tedy v přepočtu asi 5 miliard korun. Většinu z nich si navíc vydělal na své sólové dráze.

Ze skupiny totiž nejvíce profitoval Gary Barlow, který napsal většinu jejích písní. I díky tomu se jeho majetek odhaduje na 80 miliónů liber. Jako další je Mark Owen s 29 miliony liber, Jason Orange s 21,7 miliony liber a Howard Donald s 18 miliony liber.

Williams Robbie

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Odchod z One Direction příliš nevyšel

Ke stejně riskantnímu kroku se v roce 2015 rozhodl Zayn Malik, který odešel z neuvěřitelně úspěšné skupiny One Direction. Chlapci byli tehdy na vrcholu kariéry. Není tedy divu, že jejich fanynky oplakávaly rozchod kapely několik měsíců. Jemu to ale příliš nevyšlo.

Nejhůře si po rozpadu kapely vede právě Malik, jeho jmění se odhaduje na „pouhých“ 36 miliónů liber (přibližně miliarda korun). Liam Payne a Louis Tomlinson mají shodně 44 miliónů a Niall Horan je na 50,5 miliónech.

Nikoho asi nepřekvapí, že nejlépe finančně je na tom Harry Styles s 63 librami, který se po konci kapely dokázal nejlépe prosadit na současné popové scéně.

Zdroj: The Sun
Autor: Markéta Světlá

Související články