Břetislav (60): O desítky let mladší partnerka na mě vytáhla něco nevídaného. Bojím se, že už jsem na to starý

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muz stary

Zdroj: Shutterstock

Břetislav si na život po boku podstatně mladší partnerky Moniky nestěžuje. Libuje si, že má kolikrát pocit, jako by vedle ní ztratil nějaké ty roky. Před časem ho ale Monika zaskočila něčím, co ještě do této chvíle nerozdýchal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Břetislav a Monika se dali dohromady před třemi lety. V e-mailu nám prozradil, že Monika je dcera jednoho jeho dlouholetého kamaráda. Právě to byl důvod, proč Břetislav vztah s mladší dívkou dlouho tajil. Bál se totiž reakce svého kamaráda.

Samota není nic pro mě

Hned v úvodu e-mailu se dozvídáme, že Břetislav už byl jednou ženatý. Jako mladík si vzal krásnou Helenu a netají se tím, že s ní plánoval zestárnout. Nemoc ale rozhodla za ně a Helenu mu před deseti lety vzala.

Břetislav ale neumí být sám a přiznává, že samota není nic pro něj. Proto zkoušel štěstí dál, jakmile ztráta manželky přebolela. Měl pár známostí, ale žádná z nich nevyšla. Pak mu do života vstoupila mladší Monika.

„Moniku jsem občas vídával jako malou holčičku,“ vzpomíná Břetislav. „Je to totiž dcera mého dlouholetého kamaráda,“ vysvětluje a dodává, že když se dal s Monikou dohromady, dlouho svůj románek tajili. Oba měli strach, co by na to řekl Pavel – Moničin tatínek a Břetislavův kamarád.

Po jejím boku jsem omládl

„Vztah s Monikou si užívám,“ netají se Břetislav. „Je plná energie, kterou od ní čerpám, a kolikrát mám pocit, že vedle ní ztrácím roky,“ píše.

Břetislav usuzuje, že zatím nemá problém udržet s mladou Monikou krok. Snaží se jí ve všem vyhovět a je přesvědčený, že je s ním partnerka šťastná. Nedávno na něho ale vytáhla něco, s čím nepočítal.

Její nápad mě zaskočil

Moniku najednou přišla s tím, že by se ráda vdala. Jenže pozor – ona netouží po obyčejné svatbě tady u nás. Břetislava zaskočila tím, že by si moc přála svatbu u moře.

„Byl jsem v šoku, jak jsem se na ni díval, když mi to všechno vyprávěla a barvitě popisovala, jaká by to byla nádhera,“ popisuje Břetislav. „Došla mi slova, tohle jsem nečekal,“ přiznává.

Ačkoli dal Monice najevo, že tohle asi nebude ten nejlepší nápad, byla pro svatbu u moře tak nadšená, že to vypadalo, že svého přítele ani nevnímá.

Na tohle už jsem starý

„Ať je pro Moniku svatba na pláži sebelákavější, na tohle už jsem starý,“ uvažuje Břetislav. „Necítím se na to, abych cestoval někam do exotiky a plánoval tam svatbu,“ přiznává.

Už několikrát se proto snažil Monice její nápad vymluvit. Má ale strach, že si do toho nenechá mluvit, a když jí nakonec řekne, že z toho nic nebude, plna zklamání ho opustí.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články