Udělejte si zmrzlinu. Budete k tomu potřebovat pouze jednu ingredienci

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
žena, zmrzlina

Zdroj: Shutterstock

Blíží se léto a společně s ním také jedna věc, která k horkému ročnímu období neodmyslitelně patří: zmrzlina! Už teď jsme si mohli vychutnat první kopečky lahodně studené dobroty, když se počasí na pár dní umoudřilo, a nebude to tak dlouho trvat a zmrzlinové stánky začneme potkávat na každém kroku.

Proč ale čekat? Zmrzlinu milují malí i velcí. Každý máme svoji oblíbenou příchuť a osvěžení v teplém dni neodoláme. Pokud si chcete na zmrzlině pochutnat bez závislosti na počasí nebo nabídce venkovních stánků, vyrobte si ji doma.

K výrobě domácí zmrzliny potřebujete jen jednu ingredienci

Jak by se vám zamlouvala představa, že si kdykoli budete moci připravit čerstvou domácí zmrzlinu, po které se budete olizovat až za ušima?

Nemusíte nikam chodit. Nemusíte platit mnohdy nemalé peníze za jeden kopeček zmrzliny. Naopak si ji můžete v pohodlí domova připravit, kdykoli na ni dostanete chuť.

A třešnička na závěr? K výrobě domácí zmrzliny toho příliš mnoho nepotřebujete. Vlastně je k tomu zapotřebí jen jedna ingredience: banány!

Zdravý způsob mlsání

Hlavní roli při přípravě domácí zmrzliny hrají zmražené banány. Jelikož v sobě ukrývají více cukru než vody, po rozmixování se z nich nestane kaše, ale naopak vznikne hustá konzistence podobná zmrzlině na bázi mléka.

Navíc je zmrzlina vyrobená ze zmrzlých banánů daleko zdravější než kopeček zmrzliny koupený  někde na ulici ve zmrzlinovém stánku.

Navíc existuje nespočet způsobů, jak si můžete zmrzlinu ochutit a naservírovat přesně tak, jak to máte rádi. Kdykoli tak můžete vyhovět svým chuťovým pohárkům.

Jak na to?

Na přípravě domácí zmrzliny nic není. Potřebujete alespoň 3 pořádně zralé banány. Nebojte se použít ty, které již mají na slupce hnědé skvrny.

Pamatujte – čím je banán na slupce hnědší, tím bude sladší a tím lepší bude vaše studená dobrota. Banány nakrájejte na kousky, vložte do misky a nechte přes noc v mrazáku.

Následující den vložte do mixéru a mixujte 2 až 3 minuty, dokud nezískáte hustou hladkou konzistenci. Ujistěte se, že se všechny kousky dobře rozmixovaly.

Zmrzlina přesně podle vašeho gusta

Zmrzlé rozmixované banány jsou základ. Nyní přichází na řadu vaše fantazie a nebojte se zapojit svoje chuťové buňky.

Zmrzlinu si totiž můžete připravit přesně tak, jak ji máte nejraději. Přidejte do mixéru trochu čokolády, lžíci oříškové pomazánky nebo třeba jahodový sirup.

Možností je opravdu hodně. Přidat můžete i kousky ovoce, o to bude vaše zmrzlina lepší a chutnější.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články